Zagraj w Tetrisa na... koszulce

Niektóre z gier komputerowych z czasem przechodzą do historii. Nie zalicza się do nich na pewnoTetris, który od dziesięcioleci- mimo postępu w dziedzinie grafiki komputerowej- nadal ma swoich wiernych fanów, których przybywa.

Entuzjasta i pasjonat gry, Marc Kerger, aby uczcić 30. rocznicę Tetrisa (miała ona miejsce 6 czerwca) dzięki swoim umiejętnościom stworzył koszulkę, na której możemy... zagrać w tę popularną od lat grę.

Majsterkowicz z Luksemburga zainspirowany Tetrisem w dyni do stworzenia swojego potrzebował t-shirt, 128 lampek LED, mikrokontroler Arduino Uno, wydrukowaną za pomocą drukarki 3D podstawy, miękkiego materiału do przycisów i dwóch kontrolerów Matrix Adafruit. Do zasilania tej nietypowej gry potrzebne są cztery akumulatory AA.

W nagraniu możemy zobaczyć Kergera podczas rozgrywki w Tetrisa. Po ukończeniu poziomu na koszulce wyświetlany jest jego numer oraz ilość zdobytych punktów.

Projektant niestety nie udostępnił informacji jak stworzyć taką koszulkę, ale myślę że dla zdolnych w tej dziedzinie nie byłoby to problemem.

Gralibyście? ;)