full!screen — tryb pełnoekranowy na Androidzie dla każdej aplikacji

full!screen — tryb pełnoekranowy na Androidzie dla każdej aplikacji

full!screen — tryb pełnoekranowy na Androidzie dla każdej aplikacji
22.03.2013 13:36

Brak miejsca na ekranie smartfonu lub tabletu z Androidem jest poważnym problemem, który często odbiera przyjemność z korzystania z urządzenia. Podobnie, jak na komputerach z panoramicznym ekranem, winne temu są dodatkowe paski. Jeśli więc na urządzeniu z Androidem 4 lub nowszym nadal brakuje komuś miejsca (na przykład na ekranie o proporcjach 16:9 w orientacji poziomej, kiedy to pasek z przyciskami systemowymi zajmuje znaczną część ekranu) i to urządzenie jest zrootowane, warto wypróbować full!screen.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Zamiast paska z przyciskami systemowymi aplikacja wyświetli w wybranych dwóch rogach ekranu aktywne pola, których przezroczystość, kolor, wydawany przez nie dźwięk i ich rozmiar również można dobrać do swoich potrzeb — warto w menu aplikacji włączyć opcje zaawansowane. Można przypisać im niemal dowolne funkcje, w tym pokazanie ekranu domowego po przesunięciu palcem przez to pole lub listy ostatnio używanych aplikacji po przytrzymaniu palca na nim, można również skorzystać z menu na wycinku koła, na którym wybieramy własne przyciski, aktywowanego oczywiście wybranym gestem.

Dzięki nadaniu aplikacji uprawnień roota może ona również pokazywać powiadomienia, ale pasek systemowy można w razie potrzeby szybko przywrócić (również można skonfigurować do tego gest). Możliwości jest wiele, dużo więcej niż gdy korzystamy z rozwiązań Androida, a oszczędności miejsca nie sposób przeoczyć.

Tyle o zaletach aplikacji, teraz wady i ograniczenia. Jest mała szansa, że umieszczona dziś w Google Play wersja na niektórych urządzeniach sprawi kłopoty przy odbieraniu połączeń. Na niektórych modelach nie będzie również w stanie ukryć paska nawigacji i trzeba będzie zadowolić się jedynie miejscem odzyskanym przez brak paska systemowego. Na razie nie działa również wyłączanie aplikacji przez „wyrzucenie” jej z listy ostatnio używanych, ale trwają prace nad obejściem tego problemu. Dla niektórych wadą będzie również potrzeba uzyskania uprawnień roota na urządzeniu.

Aplikacja znajduje się w Google Play w dwóch wersjach. Darmowa pozwala umieścić i konfugurować przyciski bez ograniczeń, zaś kosztująca 4,99 zł full!screen+ pozwala dodatkowo zdefiniować, dla jakich aplikacji będzie ukrywać elementy graficzne (na przykład tylko dla wideo i gier).

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)