gMaps gMaps 3.1.0.0

Strona główna Windows Phone Akcesoria
Pobierz program
lub zeskanuj:

Aplikacja gMaps to odpowiedź wolnych developerów na politykę firmy Google, która nie zdecydowała się na udostępnienie oficjalnej aplikacji dającej dostęp do jej map dla platformy Windows Phone. Choć system ten pozwala na bezpłatne używanie map HERE/Bing, niektórzy użytkownicy mogą preferować dane z map Google, właśnie dla nich zostało stworzone gMaps.

Dzięki tej aplikacji użytkownik zyskuje szybki i prosty dostęp do map oferowanych przez firmę Google. Aplikacja posiada jednak o wiele większe możliwości, niż tylko ich proste przeglądanie. Użytkownik może wybrać jeden z dostępnych widoków (satelitarny, ulice, fizyczny, hybrydowy), a także wyświetlać dodatkowe informacje. Wśród nich znajdują się chociażby te dotyczące natężenia ruchu ulicznego, komunikacji miejskiej, czy też dróg rowerowych. Co ciekawe, gMaps pozwala również na uruchomienie widoku StreetView tj. podglądu ulic w ramach zdjęć wykonanych przez Google. Dzięki aplikacji możliwe jest także szybkie odkrywanie ciekawych miejsc w pobliżu aktualnej lokalizacji użytkownika (np. zabytków, lokali).

Wbudowana wyszukiwarka umożliwia szybkie odnalezienie określonych miejsc, zdobycie informacji o nich, a także dodanie ich na ekran główny w formie animowanego kafelka. Ciekawą opcją jest tryb kierowcy, w wypadku którego widok aktualnego położenia jest centrowany, a nad mapą wyświetlany jest aktualny kierunek. Pozwala to na używanie gMaps również jako nawigacji samochodowej lub pieszej.

W ramach ustawień aplikacji możliwe jest wyłączenie przycisków do obsługi przybliżenia, uruchomienie aktywnych kafelków, a także włączenie trybu nocnego, w którym dane są prezentowane na ciemnym tle. Dodatkowo gMaps może zapobiegać automatycznemu blokowaniu ekranu, pozwala również na ręczne włączanie obsługi GPS. Aplikacja jest udostępniana za darmo, jednak wyświetla reklamy podczas swojego działania. W sklepie Microsoft Windows Phone dostępna jest także wersja płatna, która jest pozbawiona reklam. Niestety aplikacja nie posiada interfejsu w języku polskim.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!