r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

gOS 3.0 Gadgets

Strona główna Aktualności

Pojawiła się stabilna wersja ciekawej dystrybucji dostarczającej użytkownikom Linuksa setki pluginów iGoogle i Google Gadgets.

gOS cechuje się bardzo niskimi wymaganiami sprzętowymi i po raz pierwszy zadebiutował wraz z tanimi komputerami Everex gPC sprzedawanymi w sklepach on-line sieci sklepów Wal-Mart w cenie 199 dolarów. Autorzy wykorzystując menadżer okien Enlightenment przygotowali wówczas bardzo lekkie i ładnie wyglądające środowisko pracy. gPC składały się z takich podzespołów jak płyta główna VIA C7-D, procesor 1.5 GHz, 512MB RAM, 80GB dysk twardy oraz napęd DVD.

Najnowsze wydanie dystrybucji oferuje ponad 100 tys. różnego rodzaju pluginów iGoogle i Google Gadgets, w postaci czytników RSS, budzików, zegarków, pokazów zdjęć, pogody, kalkulatorów, odtwarzaczy plików muzycznych itp. na pasku Sidebar lub bezpośrednio na pulpicie. Prócz tego w systemie znajdziemy narzędzie Wine 1.0, umożliwiające uruchamianie programów windowsowych natomiast takie aplikacje jak Google Documents, Calendar, czy Mail są coraz bardziej zbliżone wyglądem do uruchamianych w środowisku Windows. Całość bazuje na dystrybucji Ubuntu 8.04.1 i środowisku graficznym GNOME.

Szczegółowe informacje na temat nowego testowego gOS znaleźć można na stronie poświęconej dystrybucji. Najnowszą wersję systemu gOS 3.0 Gadgets można pobrać z serwerów producent.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.