r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

gReader

Strona główna Android Wiadomości Agregatory treści

Aplikacja gReader Pro została stworzona do obsługi czytnika Google, po jego zamknięciu obsługuje serwis Feedly. Jej podstawowym zadaniem jest synchronizacja kanałów zapisanych na koncie, oraz treści jakie się w nich pojawią. Dzięki ogromnym możliwościom, gReader stanowi jednak prawdziwy "kombajn" do obsługi RSS.

Galeria programu

Synchronizacja może odbywać się w sposób ręczny, lub automatyczny co określony przez użytkownika czas i jest ona dwustronna (czytnik online zapisuje informacje o tym, co już przeczytaliśmy), obsługuje także informacje oznaczone gwiazdką. Podczas przeglądania kanałów możliwe jest szybkie przełączanie się w tryb wbudowanej przeglądarki internetowej, włącznie z obsługą dodatkowych wtyczek takich jak Flash.

Jedną z największych zalet gReadera jest możliwość włączenia opcji czytania offline. W takim wypadku podczas synchronizacji aplikacja pobiera cały materiał (z grafikami lub bez w zależności od preferencji użytkownika) wycinając wszelkie poboczne elementy. Użytkownik może czytać go w minimalistycznej formie ukierunkowanej na treść a nie otoczkę wizualną, nie jest też konieczne odwiedzanie serwisu w celu zapoznania się z cała wiadomością. Dostępne są trzy motywy interfejsu (jasny, ciemny i szary), szybkie gesty wykonujące określone akcje dla przeglądanego materiału, oraz kilka wersji językowych, w tym niepełne spolszczenie.

Czytnik pozwala na integrację i wysyłanie wiadomości do wielu dodatkowych usług: EverClip, zrzuty dla Evernote, wpisy Facebook, Twitter, Google+, Readability, Pocket (RIL), Instapaper / Instapaper Mobilizer, Google Mobilizer, a także wysyłanie w ramach systemowego mechanizmu udostępniania(email, bluetooth, SMS itp.)

Aplikacja obsługuje kilka rodzajów powiadomień: wspiera sygnały dźwiękowe, ikonę na pasku nawigacji, wibracje oraz diodę powiadomień o ile jest dostępna. Posiada również widgety: w wersji bezpłatnej ikonkę z licznikiem nieprzeczytanych wiadomości, a płatnej dodatkowo pełne widgety z tytułami oraz opcjonalnie skrótami wiadomości.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

gReader przetrwał zamknięcie Google Readera i wciąż się rozwija

8
OPROGRAMOWANIE 12.02.2014 | Anna Rymsza

gReader to jedna z tych aplikacji mobilnych, nad którymi wisiało widmo końca istnienia po zamknięciu Google Readera. A jednak popularny czytnik dla Androida przetrwał i ma się świetnie. Zamiast usługi Googlea można podłączyć go do popularnego Feedly bądź The Old Readera. Ostatnia aktualizacja, oznaczona numerem wersji 3.6, przyniosła nowe możliwości, których nie sposób pominąć — na przykład to, że można także czytać artykuły z kanałów zapisanych tylko na urządzeniu. Przede wszystkim, aplikacja zyskała możliwość czytania bez połączenia z zewnętrzną usługą. W trybie lokalnym użytkownik ma…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.