gReader

Strona główna Android Wiadomości Agregatory treści
Pobierz program
lub zeskanuj:

Aplikacja gReader Pro została stworzona do obsługi czytnika Google, po jego zamknięciu obsługuje serwis Feedly. Jej podstawowym zadaniem jest synchronizacja kanałów zapisanych na koncie, oraz treści jakie się w nich pojawią. Dzięki ogromnym możliwościom, gReader stanowi jednak prawdziwy "kombajn" do obsługi RSS.

Synchronizacja może odbywać się w sposób ręczny, lub automatyczny co określony przez użytkownika czas i jest ona dwustronna (czytnik online zapisuje informacje o tym, co już przeczytaliśmy), obsługuje także informacje oznaczone gwiazdką. Podczas przeglądania kanałów możliwe jest szybkie przełączanie się w tryb wbudowanej przeglądarki internetowej, włącznie z obsługą dodatkowych wtyczek takich jak Flash.

Jedną z największych zalet gReadera jest możliwość włączenia opcji czytania offline. W takim wypadku podczas synchronizacji aplikacja pobiera cały materiał (z grafikami lub bez w zależności od preferencji użytkownika) wycinając wszelkie poboczne elementy. Użytkownik może czytać go w minimalistycznej formie ukierunkowanej na treść a nie otoczkę wizualną, nie jest też konieczne odwiedzanie serwisu w celu zapoznania się z cała wiadomością. Dostępne są trzy motywy interfejsu (jasny, ciemny i szary), szybkie gesty wykonujące określone akcje dla przeglądanego materiału, oraz kilka wersji językowych, w tym niepełne spolszczenie.

Czytnik pozwala na integrację i wysyłanie wiadomości do wielu dodatkowych usług: EverClip, zrzuty dla Evernote, wpisy Facebook, Twitter, Google+, Readability, Pocket (RIL), Instapaper / Instapaper Mobilizer, Google Mobilizer, a także wysyłanie w ramach systemowego mechanizmu udostępniania(email, bluetooth, SMS itp.)

Aplikacja obsługuje kilka rodzajów powiadomień: wspiera sygnały dźwiękowe, ikonę na pasku nawigacji, wibracje oraz diodę powiadomień o ile jest dostępna. Posiada również widgety: w wersji bezpłatnej ikonkę z licznikiem nieprzeczytanych wiadomości, a płatnej dodatkowo pełne widgety z tytułami oraz opcjonalnie skrótami wiadomości.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!