Wąż na prima aprilis w Google Maps. Przez cały tydzień będzie można zagrać w „Snake'a”

Strona główna Aktualności
Dziś w Mapach Google mamy węża
Dziś w Mapach Google mamy węża

O autorze

Pamiętacie klasycznego węża, który po raz pierwszy pojawił się na Nokii 6110? Do dziś powstało wiele jego odmian, a oto kolejna. W ramach Prima Aprilis w Google Maps możecie jeździć transportem publicznym zamiast węża i zbierać pasażerów.

„Snake” to jedna z najbardziej ikonicznych gier na komórki. To pierwsze, co przychodzi mi na myśl, tuż po usłyszeniu słowa „ Nokia”. Dziś za pośrednictwem aplikacji Google Maps na Android lub iOS możecie zagrać w „Snake”. Opcja będzie dostępna przez cały tydzień.

Jak zagrać? Jeśli wejdziecie dziś do Google Maps (o ile macie w miarę aktualną wersję aplikacji) na pasku wyszukiwania powinniście już zauważyć węża. Standardowo w tym miejscu mamy trzy kreski, które sugerują rozwijanie pobocznego menu. Wersję na przeglądarki znajdziecie tutaj.

A więc rozwijamy dodatkowe menu, a następnie szukamy opcji „Zagraj w węża”. Po chwili uruchomi się gra. Zamiast węża jesteśmy jednym z charakterystycznych dla danego miasta transportów publicznych. Są to np. londyńskie autobusy, tramwaj z San Francisco czy tokijskie metro.

Prima aprilis w Google Maps

Google od lat świętuje prima aprilis poprzez zabawne modyfikacje Google Maps. Chociaż „Snake” jest czymś budzącym nostalgię, bywają lepsze przykłady. W poprzednich latach Google świętowało pierwszy dzień kwietnia w ciekawszy sposób.

W 2015 roku na ulicach wirtualnego świata mogliśmy zagrać w klasycznego „Pac-Mana”. To było coś! W ubiegłym roku Google również trafiło w gusta dzisiejszych dwudziesto i trzydziestolatków. Wchodząc do Google Maps mogliśmy wziąć udział w poszukiwaniu Wally'ego, z „Gdzie jest Wally?”. Pełną listę żartów Google'a na pierwszego kwietnia znajdziecie tutaj.

© dobreprogramy
s