Dwa wycięcia w smartfonie Google. Bez obaw, to tylko zabawny błąd w oprogramowaniu

Strona główna Aktualności
Huawei P20.
Huawei P20.

O autorze

Najczęściej wyśmiewanym elementem Pixela 3 XL jest sporych rozmiarów wycięcie na ekranie. W związku z tym, odkryty błąd w oprogramowaniu wydaje się być jeszcze bardziej zabawny. Niektórzy użytkownicy skarżą się bowiem, że smartfon nagle zaczął wyświetlać dwa notche.

Pierwszym smartfonem z notchem był Essential Phone. Jednakże to zaprezentowany kilka tygodni później iPhone X spopularyzował to wątpliwie atrakcyjne rozwiązanie. Wówczas wśród producentów zaczęła się prawdziwa moda na stosowanie wycięć na ekranie. Nawet jeśli smartfon miał szeroką ramkę na dole, to dostawał notcha. W końcu kto by się przejmował zachowaniem jakichkolwiek proporcji, skoro Apple coś zrobiło, to należy to skopiować, nawet jeśli taki ruch nie ma większego sensu.

Nie musieliśmy długo czekać na ruch ze strony Google. Firma oficjalnie wydała aprobatę dla wycięcia na ekranie. Android 9.0 Pie dostał oficjalne wsparcie dla notcha. Z kolei smartfon Google Pixel 3 XL otrzymał jednego z największych notchy na rynku. Google jednak nie poradziło sobie z kontrowersyjnym elementem. Część użytkowników nowego Pixela zgłasza błąd oprogramowania. Na ekranie smartfonu pojawia się dodatkowe wycięcie. Programowy notch wyświetlany jest na prawym boku i jest równie duży, jak ten fizyczny na górze.

Użytkownicy zgłaszają, że błąd znika po ponownym uruchomieniu smartfonu. Nie jest to więc permanentnie dodany drugi notch, który zostanie usunięty dopiero z aktualizacją oprogramowania. Skoro już wspomnieliśmy o wydaniu łatki, to warto dodać, że Google zna problem i pracuje nad jego stałym rozwiązaniem.

Co ciekawe, wspomniane wcześniej oficjalne wsparcie dla wycięcia w Androidzie Pie, to obsługa właśnie do dwóch notchy jednocześnie. Aczkolwiek, według wytycznych Google jeden notch musi znajdować się na górze, natomiast drugi na dole. Pozostałe kombinacje nie są mile widziane w smartfonach z Androidem, ale jak widać, mogą występować, przynajmniej jako błąd.

© dobreprogramy