Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji
Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Dla każdego coś dobrego - codecanyon.net

Dzisiejszy wpis będzie o serwisie, który ułatwia życie osobom, które tworzą lub modyfikują strony www - mi ułatwia, więc pewnie innym też :P. Kto "siedzi w branży" powinien znać serwis codecanyon.net - przeogromny zbiór skryptów, dodatków i pluginów napisanych głównie w php, javascriptcie, htmlu czy cssie. Minus taki, że owe "dobra" są płatne... ale na szczęście są to stosunkowo małe kwoty - ceny zaczynają się od 1$, a średnio oscylują w okolicach 5-10$. Więc przy projektach stron czy serwisów kwoty te gubią się w koszcie całkowitym.

Płacić za coś co mogę zrobić sam?!

Pewnie, że można samemu pisać skrypty, ale pytanie czy czasami nie jest lepiej kupić coś gotowego za dajmy na to 3$, co odpowiada naszym wymaganiom, niż przeznaczyć na to kilka godzin naszego cennego czasu? Ja wychodzę z założenia, że jeżeli ktoś wynalazł już koło, to nie ma co go na nowo odkrywać - oczywiście jeżeli cena jest akceptowalna, a na codecanyon.net w większości przypadkach tak jest :)

No dobra - to co tam takiego fajnego jest?

Moja uwaga, podczas odwiedzin tego serwisu skupia się głównie na javascriptcie, cssie i rzadziej, ale także, na php. Kalendarze, nawigacje (menu), galerie, wykresy - to tylko ułamek tego, co można tam znaleźć. Dla przykładu jeden z, wg mnie, piękniejszych sliderów zrobionych w jQuery to Estro Slider. Prawda, że piękny efekt "Ken Burns"? Ja się w nim (w sliderze rzecz jasna) zakochałem od pierwszego wejrzenia - prosty i efektowny. Jak dobrze, że już takich rzeczy nie trzeba robić we Flashu :)

Idźmy dalej, kolejny skrypt, trochę bardziej zaawansowany, napisany głównie w php i korzystający z bazy danych to ThumbsUp. Ten skrypt to nic innego jak popularny ostatnimi czasy system głosowania "kciukami". Skrypt za 15$ oferuje nam np. użycie bazy danych, zabezpieczenia przed wielokrotnym głosowaniem i panel do zarządzania/wyświetlania wyników. Wszystko podane ładnie na talerzu, wraz z instrukcją konsumpcji :)

Skryptów i skrypcików są setki na codecanyon.net, jest duża szansa, że znajdzie się dokładnie to, czego się szuka. Oczywiście na początku najlepiej przeczesać internet pod kątem darmowych rozwiązań - zwłaszcza w przypadku jQuery, bo wiele skryptów ludzie udostępniają za darmo. Co ciekawe, co miesiąc na codecanyon.net można ściągnąć jeden skrypt, wybrany przez redakcję, za free. Warto sprawdzać, bo co jakiś czas trafi się prawdziwy rarytas :)

Oprócz codecanyon.net grupa Envato (właściciel) prowadzi także serwisy z innymi dobrociami:

 

internet porady

Komentarze

0 nowych
Igloczek   8 #1 17.05.2012 18:34

Od siebie dodam jeszcze - http://www.creattor.com/ - wszystko za darmo

http://dribbble.com/ - tak żeby się trochę pozytywnie natchnąć :)

dziubson   1 #2 17.05.2012 22:52

A te skrypty to maja licencje dla domeny , czy po zakupie do dowolnego uzywania ?

M@ster   17 #3 17.05.2012 23:15

> Co ciekawe, co miesiąc na codecanyon.net można ściągnąć jeden skrypt, wybrany przez redakcję, za free.

Nie do końca tak jest. Do "Free File" miesiąca wybierane są itemy tylko te które sami autorzy zgłoszą do tego. Druga kwestia, Envato zwykle nie wybiera tych które dobrze się sprzedają bo ma z tego prowizję. Z reguły więc są to przeciętne rzeczy. To się tyczy oczywiście wszystkich marketplace'ów Envato.

@dziubson
Licencja jest na "jedno użycie" tak w uproszczeniu. W większości przypadków będzie to się pokrywać z tym co piszesz "dla domeny".

djfoxer   18 #4 17.05.2012 23:17

Estro Slider faktycznie jest ładny, chociaż można zrobić coś podanego samemu łącząc kilak darmowych wtyczek jq. Co innego, że tego typu rzeczy zawsze wymagają posiadania dobrze dopasowanych grafik, aby osiągnąć dobre wrażenie całości. Można te skrypty edytować, zmieniać? Czy jest ograniczenia na stanowiska?

gowain   19 #5 17.05.2012 23:35

@djfoxer, tak jak napisał M@ster - w regułach użycia jest zapis: "Your use of the Work is limited to a single application." A co do edycji to można modyfikować.

@M@ster ja co miesiąc zbieram sobie darmowe skrypty i powiem, że kilka z darmowych się już przydało, czasami w całości, czasami jako podstawa do czegoś innego :)

djfoxer   18 #6 17.05.2012 23:42

@gowain
Nie wiedziałem, że Twój wpis przyda się, aż tak szybko :) Właśnie jest za free Elitepack CSS3 Display Screens ( http://codecanyon.net/item/elitepack-css3-display-screens/578020 ) już pobieram. Thx :)

kuba144   5 #7 18.05.2012 07:12

Ten slider fakrycznie mistrzostwo

M@ster   17 #8 18.05.2012 09:25

@gowain
Ja też zbieram, ale z themeforest.net ;) Nie mniej wiem jak to wygląda od środka i jednak te wytypowane do darmowych szału nie robią w stosunku do topowych nie darmowych.

WODZU   17 #9 18.05.2012 16:10

Bardzo przydatny wpis, dzięki :)

meron11   4 #10 20.05.2012 11:12

phpclasses.org

Za darmo...

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.