Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji
Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

SmartDevCon - relacja dzień II

Chcemy więcej!

Po bardzo ekscytującym, obfitym w ciekawostki i nowinki dniu pierwszym, nadszedł kolejny dzień, a wraz z nim, skoro świt, czyli o godzinie 9 sesję wykładów rozpoczął Ronan Schwarz. Prelekcja zatytułowana była „Context is magic” i już od pierwszych chwil nie obyło się bez jednorożców... ale w pozytywnym sensie, służącym rozluźnieniu atmosfery. Mianowicie Ronan pokazał nam zdjęcie, dwóch pasących się koni na polanie i spytał co widzimy – rzecz logiczna, że konie, na to Ronan odpowiedział, że wszystko zależy od kontekstu – że on tam widzi dwa jednorożce z defektem w postaci braku rogu :) I taką oto anegdotą przeszedł do tłumaczenia czym jest kontekst w programowaniu, w aplikacjach i jak jest on zaimplementowany w Androidzie. Dla mnie czarna magia, no ale o gustach się nie dyskutuje :)

Kolejne wystąpienie należało do Benjamina Weissa i podejmowało tematykę Traceview – czyli jak analiza danych z traceview pomaga w debugowaniu i optymalizacji działania aplikacji w Androidzie. Dosyć ciekawa sprawa dla deweloperów – pozwala poznać najsłabsze ogniwa w ich aplikacjach – wskazuje miejsca, których wydajność można poprawić.

Przeskanuję Twój mózg!

Następny temat już z samego tytułu wywoływał zaciekawienie na twarzach uczestników – Smartphone Brain Scanner – prezentacja, którą prowadził Arek Stopczyński była niesamowita – otóż Arek jest członkiem zespołu, który rozwija całkowicie mobilny elektroencefalograf. Urządzenie nakłada się na głowę i podłącza pod smartfona – na ekranie pojawiają się aktywne w danej chwili części mózgu, a także wykresy, które mogą posłużyć do diagnozy. W przerwie można było zobaczyć na własnej skórze jak to działa :)

Przed przerwą lunchową swoje „5 minut” miał Michael Lauer – który to przedstawiał zalety i wady otwartych i zamkniętych ekosystemów, a także przez zadanie kilku pytań pomógł niezdecydowanym deweloperom wybrać odpowiednią dla siebie platformę.

Wykład czy warsztat?

Po przerwie obiadowej moją uwagę przykuła druga sala konferencyjna, w której ustawione były krzesła, stoły, a na stołach... Samsungi PC Slate – okazało się, że gość z MS prowadzi od rana warsztaty z pisania aplikacji pod Metro. Skuszony okazją (i sprzętem :P) postanowiłem dołączyć się do ćwiczeń. Warsztaty prowadził Piotr Bubacz, który zaprezentował możliwości aplikacji Metro, wróć! Modern UI, a także pokazał większość gotowych komponentów, z jakich można budować swoje projekty :) Jak to zazwyczaj bywa, zaczęliśmy od lekko zmodyfikowanego programiku Hello World. Następnie przyszedł czas na stworzenie dosyć ładnego czytnika RSS – podstawy, ale od czegoś trzeba zacząć. Windows 8 bardzo dobrze sprawował się na tabletach - aż dziwne, że fabrycznie jest tam Win7 - podobno to porażka jakich mało... Ku rozczarowaniu uczestników Samsungów PC Slate nie można było sobie zabrać ze sobą :P Równolegle do warsztatów trwały prelekcje.

Przyjemne z pożytecznym

„Programować” skończyliśmy o 17.30 i udaliśmy się na ostatni w tym dniu wykład, który w agendzie znajdował się pod tajemniczym tytułem Telecar – jak się okazało jest to hobbystyczny projekt Jakuba Nowackiego – a co się kryje pod nazwą Telecar? Pojazd wielkości ok. 40x40cm, oparty na Linuksie, działający bezprzewodowo i sterowany za pomocą telefonu z Androidem – po wykładzie teoretycznym, przedstawiającym budowę pojazdu od strony hardware'u i software'u męska część sali (czyli jakieś 90%) rzuciła się do sterowania – każdy kto chciał miał okazję pobawić się urządzeniem. Poniżej filmik nagrany przeze mnie, prezentujący jak to wyglądało - mam nadzieję, że autor projektu nie będzie miał nic przeciwko :)

Losowanie - odsłona druga

Drugi dzień, już tradycyjnie zakończył się losowaniem książek i... kolejnego PlayBooka – książki i tablet znalazły nowych właścicieli. Jutro dzień trzeci i ostatni - organizatorzy na pewno zadbają o niespodzianki! 

sprzęt programowanie urządzenia mobilne

Komentarze

0 nowych
djfoxer   18 #1 06.09.2012 00:08

Weź mi jakąś koszulkę, albo smycz :P

gowain   19 #2 06.09.2012 00:17

Haha, zobaczymy - koszulki powinny zostać, smycze chyba też - zobaczę co da się zrobić :)

  #3 06.09.2012 07:30

Wczoraj pisałeś, że dzisiaj ma być losowanie telefonów. Muszę spytać, czy wygrałeś zabawkę od RIM???

gowain   19 #4 06.09.2012 08:06

@X.A.N. Nie było losowania telefonów, za to było losowanie kolejnego PlayBook :) zobaczymy co będzie dzisiaj

djfoxer   18 #5 06.09.2012 08:07

Dzięki ;)
Czekamy na 3. część.

Shaki81 MODERATOR BLOGA  38 #6 06.09.2012 08:27

Kurde, że ja nie miałem okazji pojawić się na takim spotkaniu, ale za rok odbije to sobie bo na prawdę wygląda to ciekawie.

gowain   19 #7 06.09.2012 16:11

@djfoxer koszulka jest (był tylko rozmiar L), smycz jest i notesik też :) podeślij mi na maila dane do wysyłki :) pozdrowienia jeszcze z Katowic. Późnym wieczorem część 3. i podsumowanie

djfoxer   18 #8 06.09.2012 18:44

@gowain
Żartujesz, czy mówisz poważnie ? :D

gowain   19 #9 06.09.2012 19:16

Poważnie mówię - oficjalnie zajumałem - a konkretniej to zapytałem, czy mogę wziąć dla kolegi :P

djfoxer   18 #10 06.09.2012 20:01

@gowain
Oooo :) Jak miło, dziękuję już do Ciebie piszę :)

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.