Rozszerzenia dla Chrome (PC) cz. 2

Witajcie!

Dziś w jadłospisie Chrome, w karcie "Rozszerzenia", serwuję iReader. Jest to rozszerzenie umożliwiające przeglądanie wiadomości i artykułów w prosty sposób, czyli bez zbędnych reklam, odnośników i panujących wszędzie innych, zachęcających linków.

Wiele razy czytając jakiś post artykuł na danym portalu internetowym, mój wzrok co i rusz biegał za jakimiś linkami, odnośnikami, filmikami, które zwyczajnie okalały go. Ilu z nas udało się wytrzymać i nie przeklikać się na taki rozpraszacz :)


Wiadomo, można kliknąć go w nowej karcie.. ale.. jest właśnie ale..

Instalując to proste rozszerzenie, jesteśmy w stanie czytać sobie artykuł w niekłopotliwy sposób. Gdy funkcja iReadera jest dostępna, w pasku adresu pojawia nam się mała ikonka książeczki z wkomponowanymi literkami iR. Pojawia się ona z prawej strony, tuż koło gwiazdeczki (która służy do dodawania ulubionych).


Wystarczy kliknąć ową ikonkę i pojawia nam się nasz artykuł. Jest on w formie dość ascetycznej, jednak właśnie o to chodzi :)

Jest to sama, czysta wiadomość. Ukazuje się nam na środku ekranu, a pola po lewej i prawej są lekko wygaszone (można to regulować - o tym w dalszej części). Czyta się szybko i z uwagą.
Najeżdżając myszką na nasz wyodrębniony artykuł, ukazuje nam się, na dole strony, małe menu, dzięki któremu możemy:
* zwiększyć/zmniejszyć czcionkę
* wydrukować
* wysłać mailem
* dodać do naszego Twittera lub Facebooka
* wyłączyć/włączyć zdjęcia w artykule
* wejść do ustawień (hm, zaawansowanych ;) )
* wyłączyć artykuł (można to także zrobić klikając w zaciemnione pola)

Ustawienia powiedzmy zaawansowane, dają nam możliwość ustawienia przejrzystości przyciemnienia, zmiany czcionki oraz kilku innych funkcji edycji tekstu.

iReader według mnie to bardzo prosty sposób na małoinwazyjne czytanie wszelakich postów. Czyta się wygodnie i łatwo. Można tłitnąć/fejsnąć, więc także w banalny sposób można podzielić się artykułem ze znajomymi. Dla niektórych może być to nieużyteczne rozszerzenie. Jednak mi spodobało się bardzo i lubię z niego korzystać i czytać tylko to co chcę :)