Porównanie 4 niepopularnych przeliczników jednostek na Androida!

Prolog

Nudne przywitanie po trzech latach

Witam! Nie zaglądałem tutaj trzy lata i bazując na komentarzach oraz mojej własnej opinii na temat starszych wpisów, mogę stwierdzić tylko jedno: nikt nie tęsknił. Nie dziwię się temu ani trochę, lecz może znajdzie się jakiś jegomość z sentymentem do fuszerki, którą zwykłem uprawiać. Czy brzmię jakby teraz miało być lepiej? Niestety, proszę nie spodziewać się takiego obrotu sprawy. Uspokajam wszystkich zainteresowanych, że jest to raczej pojedynczy wybryk, aniżeli wielki powrót.

Kanał o grach, a także... motocyklach!

Wstęp

Tym razem chciałbym wam opowiedzieć o moim stosunkowo nowym projekcie, czyli o moim kanale na YouTube. Nosi on nazwę Totally Gaming, która prawdopodobnie jest pod każdym względem niezgodna z panującymi zasadami języka angielskiego. Zajmuję się tym od niedawna, więc dużo rzeczy wymaga jeszcze dopracowania, uznajmy, że jestem w fazie BETA.

Oczywiście udało mi się jakimś cudem uzyskać, hmmm...

Darmowe FPS-y #1 - Battlefield Play4Free

Jako, że z serią "Gramy na Linuksie: nie wyszło, to postanowiłem zająć się tematyką darmowych strzelanek widzianych z perspektywy pierwszej osoby. Zaczynając od produkcji z serii Battlefield, mianowicie - Battlefield Play4Free. Już sama nazwa zawiaduje nas o możliwości bezpłatnego używania tej gry, więc moim zdaniem nadaje się ona wspaniale na początek serii. Oto mój blaszak, którego męczę niemiłosiernie :)

Oto strona skąd można dostać grę - LINK

Gramy na Linuksie #1 - Team Fortress 2

Chciałbym wam przedstawić nową serię, którą będę prowadzić. Mianowicie "Gramy na Linuksie". Wbrew pozorom Linuks jest platformą na której znajdziemy bardzo dużo gier natywnych, nawet o Wine nie wspominając (na razie) :) Zacznijmy od specyfikacji sprzętowej mojego głównego pracownika:

No dobra, jak już wyczytałeś w tytule - pierwsza część będzie o grze Team Fortress 2. Jest to natywna gra na Linuksa, darmowa. Możemy ją pobrać z tej strony: TF 2

Lepiej zapobiegać niż leczyć!

Tym oto przysłowiem zaczynam nowy wpis :) Powrócę znowu do tematu piractwa, ale w kompletnie inny sposób. Otóż co niby ma przyciągać do legalności i jakiejś tam moralności pirata, który ma wszystko za free? Płatnie rzeczy? Na pewno nie! A wszyscy chcą nagłego nawrócenia. Więc zajmę się tym razem alternatywnymi źródłami i co najważniejsze darmowymi :)

Muzyka

Jest wiele darmowej, legalnej muzyki w internecie, którą bardzo często możemy nawet używać do celów komercyjnych :) Jak to tutaj uczyniłem:(Dane w opisie filmiku na stronie

Piractwo...

Witam! Pragnę dzisiaj wyjaśnić pewną bardzo ważną rzecz. Postaram się przybliżyć piractwo od strony praw autorskich, jak i również kradzieży. Wydzielę również specjalny, opcjonalny akapit dla katolików. By pomówić o tym od strony wiary.

Kradzież

Kradzież (art. 278 kk) – zabór cudzej rzeczy w celu przywłaszczenia. Pod pojęciem zaboru rozumie się fizyczne wyjęcie rzeczy spod władztwa właściciela. Dotyczy to również przedmiotu pozostawionego przez niego w znanym mu miejscu w zamiarze późniejszego jej zabrania.

A myślałeś, że dobry dysk wystarczy? Zagadki NTFS i innych systemów plików firmy Microsoft

Najmniejsza ilość miejsca na dysku, która może być przeznaczona do przechowywania pliku. Wszystkie systemy plików używane przez system Windows organizują dyski twarde na podstawie jednostek alokacji. Im mniejszy rozmiar jednostki alokacji, tym efektywniej przechowywane są informacje na dysku twardym. Jeśli podczas formatowania dysku użytkownik nie określi rozmiaru jednostki alokacji, system Windows wybierze rozmiary domyślne na podstawie rozmiarów woluminów. Rozmiary domyślne są wybierane w celu zredukowania ilości traconego miejsca i stopnia fragmentacji na woluminie.

Aero czy Memphis- Windows 7

Dosyć często w poradach dla użytkowników Windows 7 pojawia się stwierdzenie, aby wyłączyć efekty wizualne. Czy to naprawdę pomaga? Mówią, że ich system po zastosowaniu się do tej rady "chodzi lżej". Dziś to sprawdzimy, ale najpierw moja specyfikacja sprzętowa.

W testach poszczególne ustawienia wizualne będą zwane trybami:

  • Tryb 1: Maksymalne ustawienia wizualne
  • Tryb 2: Minimalne ustawienia wizualne
  • Tryb 3: Optymalne ustawienia wizualne
  • Tryb 4: Moje ustawienia (Wyłączone animacje i przeźroczystość)

Nie witaj i nie pytaj!

Na naszym szanownym blogu pojawia się coraz to więcej "witaczo- pytaczy" można takich ludzi śmiało nazwać plagą. No dobra to wyjaśnijmy "nowym blogerom" kilka ważnych spraw, zaczynając od:

Witaczy

"Cześć jestem X i będę pisał o tym i o tym" Taki jest mniej więcej schemat wpisu witającego się z nami użytkownika. Tutaj można by powiedzieć "jak zobaczę tu uwierzę". No i przeważnie tak jest iż na takim wpisie się kończy przygoda z DP. Niestety. Po co władza ma usuwać taki wpis, jakby nie mieli dużo roboty z normalnymi wpisami.