WindowsNarzędziaNarzędzia dyskowe i plikoweHardwipe
Hardwipe ikona

Hardwipe5.2.1

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Hardwipe to bezpłatne narzędzie, z pomocą którego trwale usuniemy poufne dane przechowywane na dysku twardym (bez możliwości ich odzyskania).

Nie jest tajemnicą, iż różnego rodzaju pliki kasowane przez użytkownika poprzez ich przeniesienie do systemowego kosza nie dają ich trwałego usunięcia. W takim przypadku utracone zostają jedynie informacje o ich położeniu na dysku, one same zaś w dalszym ciągu zapisane są na nośniku i aby je odzyskać wystarczy skorzystać z jednego z wielu ogólnodostępnych narzędzi do odzyskiwania danych. W tym celu użytkownik nie musi nawet posiadać specjalistycznej wiedzy.

Rozwiązaniem dla osób chcących trwale zniszczyć przechowywane na komputerze dane jest m.in. narzędzie Hardwipe. Pozwala ono nie tyle kasować pojedyncze pliki i foldery, ale również całą zawartość dysków twardych, pendrive'ów, kart pamięci itp. W zależności od wybranej metody program usuwa wskazane pliki, a następnie kilkukrotnie nadpisuje losowymi danymi zajmowaną przez nie przestrzeń dyskową.

Wśród oferowanych przez Hardwipe trybów bezpiecznego i trwałego usuwania danych poprzez ich nadpisanie znajdziemy m.in. takie, które niewiele różnią się od standardowego kasowania plików, ale za to są szybkie oraz bardziej złożone, których czas pracy w zależności od ilości i rozmiaru danych wynieść może kilka godzin. W ostatnim przypadku przydatna okazuje się funkcja automatycznego wyłączania komputera po zakończonej pracy.

Narzędzie integruje się z Eksploratorem Windows i dostępne jest z poziomu menu kontekstowego. Wystarczy, że wskażemy plik do usunięcia, wybierzemy odpowiednią opcję i samoczynnie wywołane zostanie główne okno programu, w którym dobieramy tryby jego pracy i klikamy przycisk 'Start Wipe', rozpoczynający proces kasowania. Hardwipe oferuje również ciekawą funkcję 'Clean Space', służącą do oczyszczania wolnej przestrzeni dyskowej, bez usuwania przechowywanych na nośniku danych.

Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
3.519 ocen
Twoja ocena
Liczba pobrań70 231
Data aktualizacji17 maj 2017
Rozmiar pliku9.90 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna, z wyłączeniem zastosowań komercyjnych
Hardwipe ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (2)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)