HP na Computex 2019: nowe notebooki Envy wykończono prawdziwym drewnem

Strona główna Aktualności
HP na targach Computex 2019, fot. materiały prasowe
HP na targach Computex 2019, fot. materiały prasowe

O autorze

Na targach Computex 2019 nie zabrakło także nowości od firmy HP. Producent zaprezentował nowe laptopy, które stanowią nietypowe podejście do tematu wzornictwa i wykorzystanych materiałów. Na kilka szczegółów zwraca uwagę serwis The Verge.

W kilku seriach komputerów pojawią się bowiem modele, w których gładzik oraz fragment obudowy, gdzie normalnie spoczywają nadgarstki użytkownika, zostały wykonane z drewna. Takie wzornictwo będzie można znaleźć w komputerach z serii Envy 13, Envy x360 13, Envy x360 15 oraz Envy 17. Wszystkie będą dostępne w różnych konfiguracjach, w tym z procesorami Intela, bądź AMD z serii Ryzen.

Komputery będą produkowane w trzech wariantach kolorystycznych. Czarny wyposażony będzie w panel w kolorze "naturalny orzech", w przypadku białego laptopa będzie to panel w kolorze "biała brzoza", zaś srebrny komputer zostanie wyposażony w panel, którego kolor producent określa jako Pale Birch, co można przetłumaczyć jako "bladą brzozę".

Wszystkie wyglądają ciekawie, choć już na pierwszy rzut oka najbardziej wyróżnia się czarna wersja. Wiele szczegółów na razie nie jest znanych, podobnie jak dokładna data wprowadzenia na rynek. Na razie wiadomo tylko, że będzie to jesień bieżącego roku. Zdjęcia prasowe zdradzają, że przynajmniej niektóre modele będą wyposażone w czytnik linii papilarnych, ale także napęd optyczny, mimo smukłej obudowy.

© dobreprogramy
s