reklama

i4i: Nie chcemy zniszczyć Microsoftu

Strona główna Aktualności

O autorze

Jak informowaliśmy wczoraj, Microsoft przegrał proces o naruszenie patentów firmy i4i i w bezprecedensowym wyroku został zobligowany do wstrzymania sprzedaży swojego pakietu biurowego do czasu usunięcia funkcji naruszających patent.

Loudon Owen, przedstawiciel firmy i4i, komentując wyrok sądu w Tyler powiedział, że celem jego firmy nie jest doprowadzenie do wstrzymania sprzedaży Microsoft Office, lecz wymuszenie na Microsofcie respektowania należących do i4i patentów. Owen zaznaczył, ze on sam, podobnie jak miliony innych ludzi, na co dzień używa Worda i wielu innych narzędzi wchodzących w skład pakietu biurowego. Dodał, że firma i4i nie chce blokować działalności Microsoftu ani tworzyć problemów użytkownikom Office i żąda jedynie usunięcia funkcji chronionych należącym do nich patentem.

Microsoft ma teraz 60 dni by rozwiązać problem. Powagi sytuacji dodaje fakt, że naruszające patent funkcje zostały zaimplementowane do Worda 2003, 2007 i 2010, a ich usunięcie może doprowadzić do ogromnych komplikacji. Wydaje się, że w tej sytuacji gigant z Redmond ma dwa wyjścia: albo odwoła się od wyroku i spróbuje w batalii sądowej udowodnić bezzasadność roszczeń i4i albo pójdzie z firmą na ugodę i porozumie się co do kwoty, po której zapłaceniu i4i odstąpi od swoich żądań. Na dzień dzisiejszy trudno stwierdzić, którą drogą wybierze Microsoft.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama