reklama

iCloud coraz biżej, Apple pracuje nad iTunes Match

Strona główna Aktualności

O autorze

Zbliża się premiera usługi w chmurze — iCloud. Apple wydał jej kolejną wersję dla deweloperów, pracuje też nad aktualizacją iTunes.

Apple udostępnił już deweloperom aktualizację OS X Lion do wersji 10.7.2 (build 11C55). Wprowadza ona między innymi pełną obsługę iCloud beta. Wcześniej deweloperzy musieli osobno popierać pliki, aby skorzystać z testowego wydania usługi w chmurze. Apple zaprasza deweloperów szczególnie do testowania synchronizacji danych z takich programów jak Książka adresowa, kalendarz iCal, komunikator iChat, Mail, Safari czy Time Machine. Przypomnijmy, że usługa iCloud będzie — przynajmniej częściowo — wykorzystywać rozwiązania konkurencji takie jak Windows Azure Microsoftu i Amazon Web Services. Premiera iCloud przewidywana jest na połowę przyszłego miesiąca i zapewne zbiegnie się w czasie z wprowadzeniem aktualizacji iOS do wersji 5.0.

To nie koniec nowości, nad którymi pracują inżynierowie Apple’a. Deweloperzy z USA mogą już korzystać z iTunes Match beta. To płatna usługa, która wiąże utwory zapisane w bibliotece użytkownika z tymi dostępnymi w e-sklepie iTunes. Dzięki temu możemy odsłuchiwać muzykę z poziomu iCloud. Apple pracuje też nad aktualizacją aplikacji iTunes i iWork dla mobilnego systemu iOS. Najnowsze wersje programów trafiły już do deweloperów. Obie skupiają się na współpracy z nową usługą w chmurze.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić