r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

iFixit rozebrał Apple TV 4, jego aplikacja wyleciała z App Store

Strona główna AktualnościINTERNET

Dziś w nocy z App Store znikła aplikacja serwisu iFixit, znanego przede wszystkim z tego, że rozkręca wszystko, co mu wpadnie w ręce, a potem publikuje instrukcje naprawy lub wymiany części. Tym razem jednak zepsuł coś, czego nie będzie w stanie naprawić – zaufanie.

Na stronie iFixit pojawiła się szczegółowa instrukcja rozkładania nadchodzącego Apple TV. Zazwyczaj nikt nie ma nic przeciwko temu żeby pokazać, co ma w środku sprzęt z jabłkiem. Tym razem jednak producent uznał, że iFixit naruszył umowę deweloperską, na mocy której dostał sprzęt. Konto deweloperskie zostało zablokowane, a wraz z nim z App Store znikła aplikacja iFixit dla systemu iOS.

Obsługa serwisu była oczywiście świadoma ryzyka, jakie podejmuje, publikując informacje o zawartości obudowy niedostępnej jeszcze na rynku czwartej generacji Apple TV. Mimo tego postanowiła złamać umowę i pokazać światu nowy sprzęt. Czy było warto? Prawdopodobnie tak, bo o ile o instrukcji media pisały niewiele, usunięcie aplikacji z App Store zostało opisane dość szeroko.

r   e   k   l   a   m   a

Mimo że wielu deweloperów pokazało światu Apple TV, na razie tylko iFixit poniósł poważniejsze konsekwencje.

iFixit nie ma zamiaru ponownie przygotowywać aplikacji dla systemu iOS i przechodzić przez żmudny proces dodawania jej do App Store. Zamiast tego strona serwisu zostanie przystosowana do używania na smartfonach, o czym decyzja zapadła jeszcze przed utratą konta deweloperskiego.

Ponieważ aplikacja iFixit nie jest już dostępna w App Store, pozostaje nam korzystać z niej na Androidzie lub mobilnym Windowsie i oczywiście czekać na nową stronę mobilną.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.