iMPK 3.0.150

Strona główna iOS Podróże i transport Komunikacja zbiorowa
Pobierz program
lub zeskanuj:

Aplikacja iMPK oficjalny program Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego we Wrocławiu, przeznaczony dla użytkowników iPhone'ów oraz iPadów.

Z iMPK skorzystają zwłaszcza osoby, które dużo podróżują wozami wrocławskiego MPK. Na mapie (bazującej na warstwie z Map Google) widzimy bieżące położenie wszystkich autobusów oraz tramwajów, w oparciu o wysyłane przez nie sygnały GPS.

Informacje widoczne na mapie możemy ograniczyć do własnego wyboru, stawiając np. na te linie, którymi poruszamy się najczęściej. Po kliknięciu w wybrany kurs wyświetli się informacja o rozkładzie jazdy, a także zdjęcie rodzaju autobusu lub tramwaju obsługującego linię. Możemy też sprawdzić przystankowy rozkład jazdy, możliwość przesiadki i realny czas przyjazdu pojazdu. Istnieje też możliwość skupienia się na wybranym kursie. Wówczas aplikacja wygasi wszystkie inne pojazdy widoczne na mapie, a podróż danego wozu MPK będziemy śledzili po jego trasie.

iMPK nie należy do grona aplikacji ładnych ani łatwych w obsłudze. Także jej responsywność oraz przejrzystość prezentowanych danych pozostawia wiele do życzenia. Jest to jednak program przede wszystkim praktyczny, który dobrze informuje o tym, co dzieje się w komunikacji miejskiej Wrocławia.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Dojedź do celu. Dobre programy dla pasażerów komunikacji miejskiej

43
09.03.2016  •  Łukasz Maślanka

Jakie aplikacje mobilne wybrać, chcąc ułatwić sobie codzienne podróże komunikacją miejską w Polsce? Mamy dla Was przegląd najciekawszych, dobrych programów, dzięki którym korzystanie z autobusów i tramwajów w naszym kraju stanie się łatwiejsze. W ostatnich latach włodarze wielu miast w Polsce z zapałem zabrali się za to, aby unowocześnić systemy transportu miejskiego. Okazję ku temu mieli doskonałą, bo Unia Europejska od dłuższego czasu zachęca do inwestowania w rozbudowę sieci autobusowej lub tramwajowej, zakupy nowego taboru i wplatanie do miast pierwiastka „smart” w sferze transportu…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNetflix mówi, że ma czyste ręce. Nie zbieramy o was danych