r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

iMapMyFITNESS + 18.2.3

Strona główna Android Zdrowie i aktywność Monitorowanie aktywności

MapMyFitness to aplikacja służąca do monitorowania i rejestrowania aktywności fizycznej. Dzięki niej dowiemy się jaki dystans przebyliśmy i ile kalorii spaliliśmy. Dzięki dodatkowym funkcjom zapiszemy również informacje o posiłkach, odpowiednio dobierając je w celu lepszego ustalenia bilansu energetycznego.

Podstawowym zadaniem programu jest rejestrowanie czasu trwania, dystansu i liczby spalonych kalorii w trakcie aktywności fizycznej. Użytkownik może wybierać z rozbudowanej bazy najróżniejszych ćwiczeń. Podstawowe obejmują bieganie, jazdę na rowerze, wędrowanie, pompki, pływanie, a nawet wchodzenie po schodach. Jeżeli przejdziemy do wyboru ze wszystkich kategorii, znajdziemy jeszcze więcej aktywności pogrupowanych m.in. na podstawie tego, gdzie są wykonywane (np. ćwiczenia na siłowni, różne style pływania, gry zespołowe). Co ważne, przebyte trasy możemy zapisywać i udostępniać innym użytkownikom.

Aplikacja wykorzystuje GPS do zbierania danych o przebytym przez nas dystansie, pozwala również na sprawdzanie mapy. Problemu nie stanowi integracja z różnymi czujnikami i dodatkowymi aplikacjami – MapMyFitness możemy połączyć m.in. z TomTomem, Garminem, MyFitnessPal, czujnikami tętna, szybkości, a także kadencji na rowerze. Samodzielnie zarządzamy wszystkimi ustawieniami prywatności, treningi nie muszą być więc widoczne dla innych użytkowników. Dla innych będzie to dodatkowa motywacja, bo aplikacja pozwala na wyszukiwanie znajomych, porównywanie wyników, a także sprawdzanie tzw. strumienia aktywności. Przypomina on tablicę z sieci społecznościowych, pozwala na publikowanie treningów, komentowanie, polubienie, a także dodawanie innych notek i udostępnianie ich za pomocą Twittera i Facebooka.

Dodatkową zaletą aplikacji jest rozbudowana baza żywności. Wybierając różne dania możemy dopisywać je do listy posiłków, aby poznać bilans energetyczny. Dzięki niemu dowiemy się, na ile możemy sobie pozwolić, aby osiągnąć upragnioną wagę. Jedną z ciekawszych funkcji aplikacji są uruchamiane cyklicznie powiadomienia głosowe – syntezator mówi nam, jaki dystans przebyliśmy, a także z jaką średnią prędkością się poruszamy. W przypadku języka polskiego nie działa to idealnie, niemniej bywa przydatne. W programie nie zabrakło rywalizacji i wyzwań, które skupiają wielu użytkowników, a które umożliwiają wygrywanie najróżniejszych nagród lub są przeznaczone na cele charytatywne.

Podstawowe funkcje aplikacji są darmowe, użytkownik może jednak zdecydować się na wykupienie abonamentu miesięcznego lub rocznego. Po jego aktywacji otrzymuje dodatkowe opcje jak np. plany treningowe, moduł od coachingu, analizę pracy serca, czy też treningi interwałowe. Program jest dostępny w angielskiej wersji językowej.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Integracja obowiązkowa. Endomondo wymieni dane z aplikacjami Under Armour

10
09.03.2016  •  Łukasz Maślanka

W lutym 2015 r. Under Armour kupiło Endomondo, czyli jeden z najbardziej popularnych na świecie serwisów do mierzenia aktywności sportowych. Teraz firma ogłosiła że wprowadza w usłudze wiosenne porządki. Zmienią się warunki korzystania z niej (zarówno w wersji przeglądarkowej, jak też w aplikacjach mobilnych) oraz polityka prywatności. Wszystko po to, aby przesyłanie danych między Endomondo a innymi programami dla sportowców należącymi do Under Armour stało się łatwiejsze. Zmiany ogłoszone przez nowego właściciela Endomondo dotyczące osób, które dopiero zaczynają korzystać z produktów…

Ćwicz, jedz i rywalizuj z Map My Fitness

3
22.06.2015  •  Łukasz Tkacz

Choć pogoda bywa różna, mamy już kalendarzowe lato i słońca zapewne w najbliższych miesiącach nie zabraknie. Warto ruszyć się sprzed komputera i nieco w tym czasie poćwiczyć. Do monitorowania aktywności fizycznej wykorzystać możemy wiele aplikacji, ale tylko niektóre wyróżniają się ze względu na swoją rozbudowaną funkcjonalność, lub rzesze aktywnych użytkowników. Map My Fitness zdecydowanie do nich należy. Podstawowym zadaniem programu jest rejestrowanie czasu trwania, dystansu i liczby spalonych kalorii w trakcie aktywności fizycznej. Użytkownik może wybierać z rozbudowanej bazy…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.