iMovie iMovie 10.1.5

Strona główna Mac Multimedia Tworzenie i edycja filmów
Pobierz program

iMovie to bardzo intuicyjny program do montowania filmów z możliwością zarządzania biblioteką materiałów i publikacji gotowych w różnych serwisach oraz zapisania na dysku.

W bibliotece iMovie można przechowywać filmy, zdjęcia i muzykę. Montaż odbywa się nieliniowo, a wszystkie działania, jak przycinanie klipów, zmiana kolejności, nakładanie przejść czy efektów, można wykonać bardzo łatwo. iMovie pozwala także na montaż dźwięku i obrazu osobno, przy czym należy pamiętać, że jest to program dla amatorów, więc nie znajdziemy tu precyzyjnego docinania czy profesjonalnych narzędzi dla dźwiękowców. Znalazły się tu za to szablony, które pozwalają stworzyć atrakcyjny film w spójnym stylu.

Podczas montażu można skorzystać z przejść i napisów, efektów wizualnych dla filmów, a także zmiany tempa, kadru, stabilizacji obrazu i prostej korekty barw (wyrównanie balansu bieli, wyrównanie odcienia skóry, automatyczne oraz kontrolki manualne). Ponadto można dopasowywać barwy na klipach na podstawie innych filmów w tym samym projekcie.

Przy udźwiękowieniu filmów można zredukować szum tła, ustalić głośność oraz narastanie i wyciszenie na początku i na końcu ścieżki.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!