iOS 10 już uwolniony, jailbreak działa też na iPhone 7

Strona główna Aktualności
image

O autorze

iPhone 7 dopiero co został zaprezentowany, a specjalista od zabezpieczeń – Luca Tedesco już pokazał jailbreaka uruchomionego na nowym smartfonie Apple. „Uwolniony” został nie tylko iPhone 7, ale również iOS 10, a więc z najnowszego jailbreaka będą mogli skorzystać wszyscy, którzy otrzymali aktualizację do najnowszej wersji systemu, o ile twórca wyda publiczną edycję.

iOS 10 został złamany już znacznie wcześniej, zanim Apple udostępniło publiczną wersję beta. Autorem pierwszego jailbreaka był Kanadyjczyk, znany w sieci jako iH8sn0w. Wówczas złamany został iOS 10 developer beta 1, na którym zainstalowany został nieoficjalny sklep z aplikacjami Cydia.

Na uwolnienie stabilnej wersji iOS 10 nie musieliśmy długo czekać, dokonał tego Luca Tedesco. Zmodyfikowana wersja iOS 10 została zainstalowana na iPhonie 7 w czarnej wersji kolorystycznej (na zdjęciu oznaczenie iPhone 9.3). Zrzuty ekranu pokazują, że został uruchomiony sklep Cydia 1.1.26, a więc wraz z publicznym wydaniem jailbreaka, każdy użytkownik powinien mieć dostęp do alternatywnego sklepu z aplikacjami.

Niestety, jailbreak nie został udostępniony publicznie. Najprawdopodobniej Luca Tedesco złamał zabezpieczenia tylko dla własnego użytku. Jednak osoby czekające na jailbreaka nie mają powodów do niezadowolenia, bowiem dowiedzieliśmy, że uwolnienie iPhone’a 7 jest jak najbardziej możliwe. Jeśli więc Luca Tedesco nie udostępni publicznej wersji, to z pewnością zrobi to ktoś inny.

Chętnych na nowego jailbreaka może być coraz mniej. Dużo osób instalowało jailbreaka by móc usunąć wybrane systemowe aplikacje. Natomiast w iOS 10 zyskaliśmy możliwość pozbycia się domyślnych aplikacji. Pozostaną Ci, którzy kierowali się innymi celami, chociażby osoby chcące mieć dostęp do sklepu Cydia i korzystać np. z emulatorów konsolek, takich jak np. PPSSPP.

© dobreprogramy