reklama

iOS 11: iPhone otrzyma sprytne zarządzanie publicznymi Wi-Fi

Strona główna Aktualności

O autorze

Konsekwentnie trzyma się lewego pasa autostrady. Lubi szybki chód chodnikiem, narowisty jazz oraz infradźwiękowy metal. Nie przeszkadza mu wolne oprogramowanie.

Po nowym systemie operacyjnym urządzeń mobilnych od Apple'a spodziewać się możemy m.in. funkcji inteligentnego zarządzania sieciami WiFi. Przynajmniej taką nowość wypatrzyli użytkownicy iOS-a 11 w czwartej wersji beta systemu, jaka trafiła już na urządzenia mobilne testerów

Nowa funkcja ma oferować rozpoznawanie sieci o słabym sygnale. Jest to próba rozwiązania dość powszechnego problemu, który pojawia się, gdy łączymy się z siecią WiFi w miejscu publicznym. Często okazuje się, że jej łącze nie jest zbyt efektywne, mimo wszystko sieć zostaje zapisana i za każdym razem, kiedy znajdujemy się w jej zasięgu, smartfon automatycznie będzie się próbował z nią połączyć.

W tym przypadku, jeżeli iPhone z iOS-em 11 zapamięta sieć i zdefiniuje ją jako ta, która oferuje słaby sygnał, uniemożliwi jej automatyczne łączenie. Rozwiązanie nie jest jednak bez wad. Wszakże telefon bez naszego udziału będzie decydował o tym, którą sieć należy wyeliminować.

Oczywiście nie jest to pierwsza próba rozwiązania problemu z Wi-Fi, której podjął się Apple. Już iOS 9 oferował funkcję Wi-FI Assist, która w przypadku wyłapania słabej sieci, automatycznie przełączała się w tryb 3G/4G. W efekcie wielu użytkowników później narzekało, że smartfony bez ich wiedzy zużywały transfer danych.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSzef Wykopu o cenzurze w Internecie: Czujemy się zmuszeni do ucieczki z Unii