iOS 4 dla iPhone do pobrania

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Apple udostępnił najnowszą wersję systemu operacyjnego dla iPhone - iOS 4.

O iOS 4 pisaliśmy już przy okazji premiery iPhone 4, która miała miejsce podczas niedawnej konferencji WWDC. System ten nie jest zarezerwowany wyłącznie dla najnowszego telefonu Apple - z nowinek w nim zawartych będą mogli skorzystać także właściciele iPhone 3GS oraz (z pewnymi ograniczeniami) iPhone 3G. Podstawową zaletą iOS 4 jest wielozadaniowość, dzięki której możliwe jest uruchomienie kilku aplikacji na raz oraz sprawne przełączanie między nimi. W nowym systemie pojawią się także foldery pozwalające na grupowanie aplikacji oraz udoskonalony klient poczty odbierający maile z wielu różnych kont. iOS 4 będzie posiadał ponadto iBooks - sklep umożliwiający przeglądanie i zakup książek oraz wbudowany słownik automatycznie wykrywający błędy w mailach, notatkach i tekstach tworzonych na potrzeby innych zainstalowanych w telefonie aplikacji. Z ciekawych nowości warto wymienić także wsparcie dla zewnętrznych klawiatur, które mogą komunikować się z iPhonem poprzez łącze bluetooth. Część funkcji iOS 4 jest z przyczyn technicznych niedostępna w iPhone 3G - brakuje w nim między innymi wielozadaniowości.

Aktualizacja systemu operacyjnego telefonu Apple do najnowszego iOS 4 jest możliwa z poziomu programu iTunes, który służy do zarządzania telefonem iPhone poprzez komputer PC lub Mac.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieBrzydkie podróbki figurek z PRL-u. Jest człowiek, który ma ich pokaźną kolekcję