iOS 4.2 dla iPada z setką nowości

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Prawdopodobnie już w najbliższy piątek zostanie wydany iOS 4.2 dla iPadów. Aktualizacja wprowadzi na tablety Apple ponad sto nowości, w tym od dawna oczekiwaną wielozadaniowość.

Jak zauważył serwis MacStories, wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że iOS 4.2 dla iPadów zostanie wydany już w najbliższy piątek, 12 listopada. Apple opublikował listę nowości, które znajdziemy w aktualizowanym systemie. Najważniejszą cechą nowego iOS dla iPadów będzie wielozadaniowość, czyli możliwość uruchomienia wielu aplikacji jednocześnie i swobodne przełączanie się między nimi bez zatrzymywania programów w danej chwili nieaktywnych. Ponadto iPad otrzyma Foldery znane z iPhone 4, co umożliwia łatwe zarządzanie zainstalowanymi aplikacjami i ich grupowanie metodą przeciągnij i upuść. Dzięki aktualizacji oprogramowania iPad zyska także możliwość drukowania maili, zdjęć i stron internetowych przy użyciu drukarki bezprzewodowej. Pojawi się także funkcja bezprzewodowego przesyłania strumieni wideo, audio i zdjęć do Apple TV oraz transmisji muzyki do zewnętrznych głośników.

Kolejną nowością wprowadzoną przez tę aktualizację będzie Centrum Gier, które pozwoli na wyszukiwanie przeciwników do zabawy w trybie multiplayer i ma dodać do gier elementy społecznościowe. Odświeżony zostanie także wbudowany klient poczty, który otrzyma zunifikowaną skrzynkę odbiorczą i możliwość otwierania załączników w innych aplikacjach. Z kolei przeglądarka internetowa Safari zostanie rozbudowana o mechanizm wyszukiwania tekstu. Apple wprowadzi także do iOS 4.2 30 nowych klawiatur narodowych połączonych z 30 nowymi słownikami. iOS 4.2 ma obsługiwać również ułatwienia dostępu dla osób słabo widzących.

Nieoficjalnie wiadomo, że iOS 4.2 dla iPada miał zostać wydany już 26 października, jednak z powodu problemów z wyświetlaniem japońskich znaków premiera została ostatecznie przesunięta na listopad.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieBrzydkie podróbki figurek z PRL-u. Jest człowiek, który ma ich pokaźną kolekcję