iOS 4.3 może zostać wydany już w czwartek

Strona główna Aktualności

O autorze

Wciąż potwierdzane są spekulacje, że kolejna wersja systemu operacyjnego dla urządzeń mobilnych firmy Apple, iOS 4.3, może być dostępna (a przynajmniej ogłoszona) już w czwartek, 9 grudnia. Prace nad tą wersją iOS trwały już w momencie publikacji iOS 4.2.

Liczba i różnorodność magazynów i gazet codziennych, które można czytać na urządzeniach działających na iOS (głównie na iPadzie) sukcesywnie wzrasta, ale wydawcy nadal nie mają możliwości sprzedaży prenumerat. Wersja 4.3 systemu ma to zmienić poprzez dostarczenie mechanizmu pobierania opłat za tego typu subskrypcje co tydzień, co miesiąc lub co rok. Aktualna wersja iOS pozwala jedynie na dokonywanie pojedynczych płatności. Plotkę dodatkowo napędził wpis na blogu The Guardian, gdzie opisana została nowa wersja aplikacji dla iPada, która umożliwia kupno prenumeraty pisma.

Biorąc pod uwagę rosnącą popularność czasopism wydawanych w formie cyfrowej, wprowadzenie mechanizmu prenumerat w iOS to tylko kwestia czasu. W przeciwieństwie do poprzedniej wersji, iOS 4.3 prawdopodobnie nie wprowadzi żadnych innych nowości.

© dobreprogramy