r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

iPad królem tabletów co najmniej do 2015 roku

Strona główna Aktualności

Według najnowszych statystyk Gartnera, iPad firmy Apple powinien zostać dominującym tabletem na rynku przynajmniej do 2015 roku. Android nie ma na razie szans, aby pokonać konkurenta.

W ubiegłym roku iPad zdobył aż 83,9% rynku tabletów, jak czytamy w raporcie opublikowanym przez firmę Gartner. W najbliższych latach urządzenia firmy Apple z systemem iOS powinny utrzymać sporą przewagę nad konkurencją, aczkolwiek różnica będzie coraz mniejsza. W tym roku iPad powinien być używany przez 68% osób korzystających z tabletów, zaś za rok spadnie do 63,5%. W 2015 roku osiągnie natomiast 47%. Tendencję wzrostową natomiast powinien zanotować Android, który w 2010 roku był dostępny dla 14,2% tabletów na rynku. W 2015 roku natomiast zdobędzie zapewne 38,6% rynku tych urządzeń. Nie uda mu się jednak pokonać iPada.

Sytuacja przypomina trochę walkę o rynek smartfonów, którego jeszcze nie tak dawno niekwestionowanym liderem była firma Apple. Obecnie na pierwsze miejsce wysunął się Android, zaś zdaniem analityków w najbliższych latach popularność powinien zdobyć Windows Phone 7. Gartner przewiduje ogromny wzrost zainteresowania tabletami ze strony użytkowników. O ile w 2010 roku sprzedano ich około 18 mln, o tyle za 4 lata liczba zakupionych urządzeń powinna sięgnąć 294 mln.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.