r   e   k   l   a   m   a
reklama

iPad z niemal 13-calowym ekranem: sposób na przegnanie Windows z biznesowych spotkań?

Strona główna Aktualności

O autorze

Bardziej ceni wygląd niż wydajność. Fan gadżetów, smukłych laptopów, zgrabnych smartfonów i motoryzacji, zwłaszcza tej niemieckiej.

Apple wprowadzi większe wyświetlacze nie tylko w swoich smartfonach. Najnowsze informacje sugerują, że firma pracuje nad większym, 12,9-calowym iPadem, który do sprzedaży powinien trafić już na początku przyszłego roku.

Urządzenia firmy z Cupertino są jednymi z najlepszych na rynku i zawsze premiera nowego modelu wiążę się z ogromnym zainteresowaniem, zwłaszcza jeśli jest to sprzęt wyróżniający się na tle poprzednich modeli. Obecnie w ofercie Apple znajdziemy iPada, iPada Air oraz iPada mini. Największy model wyposażony jest w wyświetlacz o przekątnej 9,7 cala, natomiast inni producenci sprzedają już tablety z większymi ekranami. Apple postanowiło, że również do swojej oferty wprowadzi tablet z wyświetlaczem większym niż 10 cali.

Według informacji podanych przez serwis Bloomberg, Apple na początku 2015 roku do sprzedaży wprowadzi iPada wyposażonego w wyświetlacz o przekątnej 12,9 cala. Będzie on odpowiedzią chociażby na Samsunga Galaxy Note Pro 12.2. Użytkownicy tabletów koreańskiego giganta mogą skorzystać z funkcji pozwalającej na podział ekranu na dwie jednocześnie uruchomione aplikacje. Nieoficjalne przecieki dotyczące nadchodzącego iPhone 6 sugerowały, że taką samą możliwość zobaczymy też w smartfonie Apple. Jednak możliwe, że ostatecznie ta funkcja trafi do 12,9-calowego iPada, w którym sprawdziłaby się znacznie lepiej. Nadal nie ma żadnych oficjalnych informacji dotyczących specyfikacji nowego większego tabletu. Prawdopodobnie w środku znajdziemy procesor Apple A8 i przynajmniej 2 GB pamięci RAM, a w związku z tym, że będzie on przeznaczony również dla bardziej wymagających klientów, to jedna z wersji powinna posiadać pamięć wewnętrzną wynoszącą 128 GB.

Wprowadzanie iPada z większym wyświetlaczem powinno okazać się bardzo dobrym pomysłem, zwłaszcza w przypadku rynku biznesowego. Tablety Apple przez coraz więcej osób traktowane są również jako narzędzia do bardziej zaawansowanych czynności niż konsumpcja treści. W związku z tym 12,9-calowy ekran pozytywnie wpłynie na komfort pracy, zwłaszcza jeśli dostaniemy możliwość podziału wyświetlacza na dwie jednocześnie działające aplikacje.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNajsłynniejsze kanały na YouTubie. W Polsce często nieznane