r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

iPhone 4 złamany podczas drugiego dnia zawodów Pwn2Own 2011

Strona główna Aktualności

Podczas drugiego dnia zawodów Pwn2Own 2011 na targach CanSecWest, najlepsi hakerzy zmierzyli się ze smartfonem iPhone 4. Nie udało się im natomiast pokonać Firefoksa.

Drugi dzień Pwn2Own poświęcony był w głównej mierze smartfonom. Hakerzy zmierzyli się między innymi z iPhone’em 4 (system iOS 4.2.1) i BlackBerry Torch 9800 (OS 6.0.0.246). Oba telefony, jak można się tego domyślić, zostały pokonane, a zwycięzcy otrzymali nagrody w wysokości 15 tys. dolarów każdy. Smartfona firmy Apple złamał znany z poprzednich konkursów haker Charlie Miller, o czym poinformował na Twitterze. Millerowi pomagał Dion Blazakis z firmy Independent Security Evaluators. Panowie walczyli z wersją 4.2.1 iOS, ale przyznali, że z iOS 4.3 nie poszłoby im tak łatwo.

Ze smartfonem BlackBerry zmierzył się zespół trzech hakerów - Vincenzo Iozzo, Willem Pinckaers i Ralf Philipp Weinmann. Dwaj z nich rok temu na zawodach Pwn2Own 2010 włamali się do smartfona iPhone 3GS. Tym razem, jak informuje ZDNet, zadanie było znacznie trudniejsze. Powodem jest niewielka ilość dokumentacji w Sieci dotyczącej telefonów RIM. Hakerzy musieli szukać luk w systemie za pomocą metody prób i błędów. Podczas zawodów obecny był dyrektor ds. bezpieczeństwa RIM, który zapowiedział rychłe usunięcie luki wykrytej przez zawodników.

r   e   k   l   a   m   a

Zabrakło natomiast chętnych do zmierzenia się z systemami Android i Windows Phone 7. Na polu walki została także przeglądarka Firefox 3.6, której nie udało się pokonać zawodnikowi. Jak donosi serwis eWeek, chętni do zmierzenia się z programem Mozilli mają jeszcze szansę dzisiaj, podczas ostatniego dnia zawodów. O pierwszym dniu zawodów Pwn2Own informowaliśmy wczoraj.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.