iPhone 6: przed premierą Chińczycy i Rosjanie wiedzą już niemal wszystko?

Strona główna Aktualności

O autorze

Już tylko godziny zostały do momentu, w którym iPhone 6 zostanie przez Apple pokazany światu. Zdarzenie, którego oprawy medialnej nie powstydziłoby się drugie nadejście Mesjasza, utraciło jednak sporo ze swojego powabu za sprawą ostatnich wycieków informacji z Chin i Rosji. Przedstawiamy je w nadziei, że pomogą Wam one w wyrobieniu sobie własnego zdania o nowym sprzęcie z Cupertino, zanim jeszcze wszyscy zanurzymy się w Polu Zniekształcania Rzeczywistości, wytwarzanym przez produkty z charakterystycznym logo Jabłka.

Opublikowane przez redaktorów serwisu Cult of Mac doniesienia pochodzą co prawda w większości z anonimowych źródeł – ale są wśród nich też dane przedstawione przez samo China Telecom. Oczywiście zalecamy sceptyczne podejście, kto bowiem wie, ile z tych danych to fałszywki, rozpuszczane przez samo Apple?

Tak więc niemal pewne jest, że iPhone 6 dostępny będzie w dwóch rozmiarach. Podstawowy model z ekranem o przekątnej 4,7” i rozdzielczości 960x1704 px, oraz model mający konkurować z fabletami androidowej konkurencji, iPhone 6 Plus, z ekranem o przekątnej 5,5”, pozwalającym na wyświetlanie aplikacji w tabletowym trybie znanym z iPada. Oba urządzenia mają być dostępne w trzech opcjach kolorystycznych – szarej, srebrno-białej oraz szampańskiej-złotej. Wszystkie też otrzymały powłokę na ekran z szafirowego szkła, o którym mówi się, że uczyni nowego iPhone'a niemal całkowicie odpornym na uszkodzenia wynikające z normalnego użytkowania. W obu wersjach smartfona możemy się też spodziewać modemu LTE 4G.

Powyższe informacje niespodzianką nie są. Zaskakują za to kolejne wieści: mniejszy iPhone 6 ma mieć baterię o pojemności zaledwie 1810 mAh. Trudno powiedzieć, jak się to przełoży na czas pracy smartfona – porównywanie go do androidowych smartfonów nie ma sensu, skoro Apple jako jedyny producent urządzeń mobilnych jest w stanie całkowicie dostroić sprzęt i oprogramowanie. Model ten ma mieć też tylko 1 GB RAM. Zainteresowani większą ilością pamięci powinni więc sięgnąć po model większy, który otrzyma 2 GB RAM.

Z ujawnionych informacji wynika też, że serce nowego iPhone'a, 64-bitowy układ A8, będzie miał dwa rdzenie. Mówi się także o wyjściu telewizyjnym, choć raczej należy sądzić, że chodzi tu o obsługę protokołu AirPlay, a nie np. gniazdo microHDMI. Na szczęście Apple nie będzie zmuszać użytkowników do korzystania ze słuchawek ze złączem Lighting – klasyczny minijack nie został usunięty.

Poniżej przedstawiamy kompletną specyfikację mniejszego iPhone'a 6 z chińskich źródeł, a także prezentację wideo, przygotowaną przez autora z rosyjskojęzycznego kanału Rozetked.

Prawdziwość tych doniesień zweryfikujemy już dzisiaj.

© dobreprogramy
s