iPhone 6s nie boi się wody, iPhone 7 będzie odporny na wodę i kurz

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Niektórzy jeszcze nie zdążyli zainstalować wszystkich ulubionych aplikacji na świeżo kupionym iPhonie 6s, a już mogą czytać plotki o jego następcy. Kolejny smartfon Apple'a ma być cieńszy, wodoodporny i odporny na kurz. Nie żeby 6s miał problemy z wodą – w Sieci znalazło się już mnóstwo testów, które pokazują, że najnowsze smartfony z jabłkiem spokojnie można na chwilę zanurzyć w wodzie i muszą moczyć się przez pół godziny albo ugotować, by im zaszkodziła.

Na Wschodzie, gdzie przewożone są części do prototypów nowych smartfonów, krążą już elementy kolejnego iPhone'a. Testowane obecnie urządzenia wykorzystują wodoodporną i pyłoodporną obudowę, której ramka wykorzystuje nowe materiały. Wyraźnie widać, że Apple pracuje nad smartfonem nieco solidniejszym, bardziej dostosowanym do różnych potrzeb i różnych stylów życia użytkowników – w końcu nie każdy będzie go nosił w etui i zawsze odkładał na stół przykryty kawałkiem mikrofibry.

Informatorzy z Japonii sugerują, że iPhone 7 może wykorzystywać niektóre z rozwiązań znanych z Apple Watcha. Poza obudową spełniającą normy IP67, czyli odporną na wodę i pył, mówi się także o zamkniętym we własnej obudowie SoC-u i uszczelkach, powłoce hydrofobowej czy silikonowych plombach (czekają na przyznanie patentu).

Prawdopodobnie iPhone 7 nie będzie metalowy. Doświadczenia z większymi i cieńszymi smartfonami najwyraźniej przekonały projektantów, że aluminium nie sprawdza się, gdy ktoś próbuje usiąść z 5,5-calowym smartfonem w kieszeni. Struktura jest nietrwała i giętka. iPhone 6s ma szansę wytrzymywać więcej, gdyż jego ramka została wykonana z bardziej odpornego aluminium 7000. Testy wykazały, że zgięcie go jest bardzo trudne, ale nie niemożliwe. Docelowo Apple ma sięgnąć po inne materiały.

Zmieni się też kształt szkła chroniącego ekran. Chińskie źródła mówią o „zupełnie płaskim” szkle. Prawdopodobnie chodzi o to, że Apple zrezygnuje z delikatnych zaokrągleń, które zostały wprowadzone w iPhone'ach 6, by ułatwić wykonywanie gestów „od krawędzi ekranu”.

© dobreprogramy