reklama

iPhone 7 w trzech wariantach? Nowe smartfony Apple trafią na półki we wrześniu

Strona główna Aktualności

O autorze

Na dziobie okrętu. Stawia znaczące nad znaczonym, lubi czapki z daszkiem, teorię gier, tłumaczenia maszynowe i karabiny maszynowe.

Niewątpliwie jedną z największych mobilnych premier tego roku będzie kolejna odsłona iPhone'a. Jako dotąd wyciekłe informacje wzbudziły sporo kontrowersji, przede wszystkim ze względu na brak gniazda minijack, którego zastąpić ma w końcu USB Type-C. Wiele krytyki wzbudziła także rzekoma rezygnacja Apple z fizycznego przełącznika, który umożliwia wyciszenie telefonu. Dziś dysponujemy juz kolejną garścią ważnych, choć niepotwierdzonych przez Apple, informacji.

Najważniejsza z nich dotyczy samej daty premiery. Pracujący dla Venture Beat Evan Blass podzielił się bowiem przeciekami, według których nowe iPhone'y trafią na półki sklepowe w tygodniu między 12 a 18 września. Niedługo po opublikowaniu pierwszego tweeta, sprecyzował on swoje informacje – sprzedaż ma się rozpocząć w piątek, 16 września. Warto także zwrócić uwagę, że Blass nie tylko nie odniósł się on do doniesień o różnych wariantach iPhone'a, ale także zdecydował się go nazwać iPhonem 2016, nie zaś iPhonem 7. Czyżby Apple szykowało zmiany w nazewnictwie?

Informacjom tym towarzyszyły przecieki, według których Apple ma pracować nad trzema, a nie dwoma wariantami swojego smartfonu. Oprócz oczekiwanego modelu podstawowego, w przygotowaniu ma być jeszcze wariant Plus oraz Pro. Wszystkie mają być zbliżone wyglądem, który nie będzie – poza zmianą linii anten – odbiegał znacząco od tego, co widzieliśmy w przypadku iPhone'a 6. Jego wzornictwo jest dziś z całą pewnością wyznacznikiem obowiązującego standardu, niemniej szkoda, że Apple nie pokusiło się o więcej odwagi.

Z drugiej strony nie zabrakło jej osobom, które zdecydowały, że najpewniej żaden z nowych iPhone'ów nie zostanie wyposażony w gniazdo minijack (choć można mieć nadzieję, że w zestawach znajdą się odpowiednie adaptery), jednak tylko model Pro ma zostać wyposażony w układ dwóch kamer. Biorąc pod uwagę, że wskazane przez Blassa, ocenianego jako wiarygodne źródło, daty są terminem pojawienia się nowych urządzeń na rynku, to oficjalnie zaprezentowane zostaną jeszcze wcześniej.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama