reklama

iPhone 8 będzie jak „kropla wody” i przypomni pierwszego iPhone'a

Strona główna Aktualności

O autorze

Na dziobie okrętu. Stawia znaczące nad znaczonym, lubi czapki z daszkiem, teorię gier, tłumaczenia maszynowe i karabiny maszynowe.

Być może w przypadku żadnego innego urządzenia, wygląd nie jest tak ważny, jak w iPhonie. Smartfon ten nie jest jedynie urządzeniem mobilnym, ale często także elementem pakietu reprezentacyjnego w wielu branżach – od blogerek modowych po kierownictwo największych korporacji. iPhone 7 stanowił nudnawą kontynuację języka wzornictwa z „szóstki", jednak w nadchodzącym iPhonie 8 spodziewać mamy się czegoś zupełnie innego.

Nie oznacza to jednak, że czegoś nowego. Jak informuje 9to5mac.com, iPhone 8 całym garściami ma czerpać z pierwszego iPhone'a. Chodzi przede wszystkim o obły kształt obudowy, który na upodabniać urządzenie do kropli wody. W 2017 roku możemy jednak oczekiwać, że zaokrąglone krawędzie zostaną odpowiednio wykorzystane dzięki zakrzywionemu wyświetlaczowi.

Źródła informują także, ze tylna część obudowy zostanie zabudowana szkłem. iPhone 8 już teraz, w nawiązaniu do premiery pierwszego iPhone'a, która miała miejsce 29 czerwca 2007 roku, nazywany jest rocznicowym lub jubileuszowym iPhonem. Wygląda zatem na to, że Apple planuje wykorzystać potencjał urządzenia, które rzeczywiście sporo w IT zmieniło, w promocji ósmej odsłony swojego smartfonu.

Oprócz obudowy nawiązującej kształtem do kropli wody, nowy smartfon Apple ma także oferować kamery 3D, które posłużą do rozpoznawania twarzy oraz być pozbawiony przycisków funkcyjnych. Zamiast nich zmiany zostaną wprowadzone w interfejsie samego iOS-a, w którym znajdzie się strefa funkcyjna, czyli odpowiednik docka, z którego od lat korzystają użytkownicy Androida.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić