iPhone OS także na inne platformy?

Strona główna Aktualności

O autorze

W Internecie pojawiły się niepotwierdzone doniesienia, jakoby firma Apple miała wprowadzić system iPhone OS także dla innych urządzeń. Byłoby to wydarzenie bez precedensu - dotychczas spółka z Cupertino nie udostępniała swoich systemów dla platform firm trzecich.

Powodem pojawienia się wiadomości na temat iPhone OS dla innych smartphone’ów jest ogłoszenie w sprawie pracy zamieszczone przez Apple’a. Firma poszukuje pracownika, który miałby zająć się współpracą z nowymi platformami. Zakres obowiązków takiej osoby obejmowałby m.in. hardware innych firm, a także iPhone’y i iPody. Możliwe, że Apple szuka menadżera, który zarządzałby zespołem ludzi odpowiedzialnych za przygotowanie iPhone OS dla innych platform.

Kolejnym powodem miałoby być wprowadzenie procesora A4, który będzie używany w iPadach. Być może Apple planuje jego sprzedaż innym firmom - spekuluje serwis TiPb. Urządzenia wykorzystujące procesor mogłyby być wyposażone także w iPhone OS. Apple - jak dotąd - nie potwierdził ani nie zaprzeczył informacji. Prowadzi natomiast kolejną kampanię reklamową, która ma zachęcić klientów do kupna telefonów iPhone. W Internecie można obejrzeć dwa filmiki wideo informujące o wielozadaniowości aparatów. Można je obejrzeć tutaj i tutaj.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieDetroit: Become Human będzie najważniejszą premierą maja. Już graliśmy