r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

iPhone doczekał się wirusa

Strona główna Aktualności

Posiadacze odblokowanych telefonów Apple muszą mieć się na baczności - powstał pierwszy robak zdolny wykorzystać luki złamanego iPhone'a.

Wirus nastawiony jest na atakowanie telefonów, w których przeprowadzono Jailbreak - operację modyfikacji iPhone'a umożliwiającą korzystanie z nieautoryzowanych aplikacji dostępnych poza App Store. Robak do rozpowszechniania wykorzystuje protokół SSH bazując na prostym założeniu, że spora grupa użytkowników nie zmienia domyślnego hasła dostępu. Gdy szkodnik znajdzie się już w telefonie ofiary, wyszukuje kolejne niezabezpieczone iPhone'y i wysyła im swoją kopię.

Na szczęście Ikee - bo tak nazywa się wirus - nie czyni wielkich szkód. Ogranicza się do podmiany tapety na obrazek z wizerunkiem Ricka Astley'a i wyświetlenia napisu "ikee is never gonna give you up". Istnieje jednak ryzyko, że Ikee ulegnie modyfikacji i zacznie kraść dane właścicieli telefonów Apple, toteż wszystkim posiadaczom iPhonów po Jailbreaku radzimy zmienić domyślne hasło SSH z "alpine" na dowolnie inny ciąg znaków.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.