r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

iPhone królował pod choinką – iPhone X wypadł gorzej od trzyletniego modelu

Strona główna AktualnościSPRZĘT

Według danych opublikowanych przez firmę Flurry Analytics, w tygodniu poprzedzającym Boże Narodzenie, największą popularnością cieszyły się smartfony Apple. Co ciekawe, trzyletni iPhone 6 osiągnął wynik lepszy od nowych iPhone'ów, zarówno modelu X, jak i 8 czy 8 Plus.

Dane Flurry Analytics zbierane są globalnie i dotyczą aktywacji urządzeń od 19 do 25 grudnia 2017 roku. Najlepszy wynik osiągnęło Apple – 44% aktywowanych smartfonów stanowiły iPhone’y. Taki sam rezultat został osiągnięty w zeszłym roku. Na drugiej pozycji znalazł się Samsung – 26%, trzecie miejsce to Huawei z 5%, a tuż za nim Xiaomi – 3% oraz Motorola – 3%.

Najpopularniejszym iPhonem okazał się zeszłoroczny model 7, tuż za nim znalazł się już 3-letni iPhone 6, a najnowszy, jubileuszowy iPhone X zdobył 3 pozycję. Słabo poradziły sobie tegoroczne iPhone’y z cyferką 8, zdobywając nieznaczną przewagę nad iPhonem SE oraz 6s Plus i 6 Plus.

Do niskiego zainteresowania iPhonem 8 z pewnością przyczynił się model X. Klienci nie zamierzali również sięgać po urządzenie, którego wzornictwo nie uległo jakiejkolwiek większej zmianie od 2015 roku, a wydajniejszy procesor czy bezprzewodowe ładowanie, to wciąż za mało, by iPhone 8 stał się atrakcyjny. Dodatkowo starsze iPhone’y wciąż są bardzo dobrymi smartfonami i oferowane są w relatywnie niskich cenach.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.