iPhone. Czy wiesz co oznacza ta kropka?

Strona główna Aktualności

O autorze

Użytkownicy systemu iOS często mogą ją zobaczyć podczas przeglądania ekranu głównego iPhone'a lub iPada. Niebieska kropka, jeżeli występuje, to znajduje się obok nazwy niektórych aplikacji. Pomimo to, wielu użytkowników często nie zdaje sobie nawet sprawy, co oznacza jej obecność.

Niebieska kropka obok nazwy aplikacji oznacza, że aplikacja została niedawno zaktualizowana. W ten sposób kolorowy znacznik sugeruje, że od ostatniego uruchomienia aplikacji mogły zostać do niej dodane nowe funkcje. Podobna sytuacja ma miejsce także w przypadku aktualizowania aplikacji na macOS.

Jeśli obok nazw aplikacji pojawiają się niebieskie kropki, których się nie spodziewasz, oznacza to, że na swoim urządzeniu masz włączone automatyczne aktualizacje. Niebieskie kropki pojawiają się również w przypadku ręcznego aktualizowania aplikacji.

Gdy z jakiegoś powodu chcecie wyłączyć automatyczne aktualizacje aplikacji, wystarczy wejść do Ustawień, przejść do zakładki App Store, a następnie wyłączyć opcję uaktualniania aplikacji w dziale pobierania automatycznego:

Warto pamiętać o wyłączeniu tej funkcji przed wyjazdem za granicę. W innym przypadku narażamy się na wysokie rachunki w przypadku braku pakietu danych.

© dobreprogramy
s