iPody szybko nie znikną: Apple może dziś pokazać nowego iPoda touch

Strona główna Aktualności

O autorze

W tym roku Apple zdecydowało się porzucić iPoda nano i shuffle, zostawiając w ofercie wyłącznie model touch, którego ostatnie wcielenie pojawiło się 2 lata temu. Mogłoby się wydawać, że zbliża się koniec iPodów, wypartych przez iPhone’y. Jednakże podczas dzisiejszej konferencji Apple, oprócz jubileuszowego iPhone’a X, możemy zobaczyć nowego iPoda.

W sklepie Apple nie znajdziemy już wspomnianych iPodów nano i shuffle, ale wciąż dostępny jest iPod touch. Aktualnie najnowszy model to 6. generacja, która na rynku zadebiutowała w 2015 roku. Od premiery ostatniego modelu touch, przez 2 lata było naprawdę cicho o możliwych kolejnych generacjach. W związku z tym zaczęto spekulować, że to koniec iPodów, czego potwierdzeniem miało być wycofanie iPoda nano i shuffle.

Za uznaniem iPoda touch 6 gen. za ostatniego przedstawiciela gatunku, przemawiał również brak przecieków o jego następcy. Z drugiej jednak strony, mamy do czynienia z niszowych urządzeniem Apple, a wszyscy i tak czekają na plotki o kolejnym iPhonie, iPadzie czy Maku. Możliwe więc, że to było powodem braku wyciekania nieoficjalnych informacji. Jak się okazuje, według danych umieszczonych w sklepie Discover, dziś ma zostać pokazany nowy iPod touch, będący 7 generacją.

Zaprezentowanie w tym roku kolejnego iPoda pasowałoby do obranej przez Apple polityki. Aktualny cykl wydawniczy iPodów to premiery nowych modeli co dwa lata. Dodatkowo za pojawieniem kolejnego iPoda przemawiać mają linijki kodu odnalezione w testowych wersjach iOS-a 11. Według nich nowy iPod touch mam mieć m.in. funkcję rozpoznawania twarzy użytkownika, podobnie jak iPhone X. Ciekawsze jednak, czy będzie miał złącze minijack, którego jak wiemy w iPhone’ach już nie uświadczymy.

W czasach zdominowania rynku przez smartfony, które stały się naszymi przenośnymi odtwarzaczami, mogłoby się wydawać, że sens straciła obecność dodatkowych mobilnych urządzeń mających służyć do odtwarzania muzyki. Owszem dla większości osób tak jest, ale jak przekonał nas Mighty, czyli iPod do Spotify, urządzenia będące głównie odtwarzaczami muzyki jak najbardziej się sprawdzają. Nowy iPod touch także może być takim Mighty, większy, może mniej wygodnym oraz skierowanym dla klientów usług Apple, którzy preferują Apple Music.

© dobreprogramy