iPolak iPolak 1.0.0.29

Strona główna Windows Phone Akcesoria
Pobierz program
lub zeskanuj:

iPolak to aplikacja stworzona z myślą o podróżnych planujących zagraniczną podróż. Odpowiada za nią Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, które dba również aby za jej pomocą trafiały do nas najświeższe i najważniejsze informacje.

Główne menu programu podzielono na kilka kategorii takich jak: Lista krajów, Mapa, Porady, Ostrzeżenia, Twitter, SOS. Pierwsza z nich to skarbnica wiedzy o wybranych krajach na świecie. Z jej poziomu zapoznamy się z podstawowymi informacjami o kraju, obyczajach, świętach, wymogami co do ubezpieczeń i bezpieczeństwa, czy też adresami polskich placówek. Dodatkowo sprawdzimy aktualne ostrzeżenia. Dostępna jest też opcja SOS, która pozwoli w szybki sposób nawiązać kontakt z wybraną placówką. O ważnych informacjach aplikacja poinformuje nas powiadomieniami.

Podczas przygotowań warto zapoznać się także z materiałami w części Porady. Znajdziemy tam spory zakres informacji odnośnie każdego etapu podróży oraz wskazówki co robić podczas chorób, czy też zatrzymania/aresztowania. Pomocna może okazać się zakładka Twitter. Pod specjalnym tagiem umieszczane są wpisy z całego świata. Co istotne, dane są pobierane do pamięci urządzenia. Jest to ważne podczas przebywania za granicą. Z poziomu ustawień możemy określić czy mają być aktualizowane za pomocą transmisji danych czy tylko Wi-Fi.

iPolak to dobrze zaprojektowana aplikacja. Jej interfejs wpisuje się w stylistykę Windows Phone. Za wadę można uznać trochę zbyt małą czcionkę bez możliwości jej powiększenia. Program powinien znaleźć się w telefonie każdego podróżnego planującego zagraniczną podróż. Dostępny jest w całości za darmo.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!