iScream iScream 1.0

Strona główna Mac Multimedia Inne programy multimedialne
Pobierz program

iScream to minimalistyczny dyktafon na Maca. Aplikacja cechuje się prostotą obsługi i posiada wszystko co niezbędne by rejestrować dźwięk z wbudowanego mikrofonu lub innego źródła audio.

Największym atutem aplikacji jest jej podręczność i szybkość rozpoczynania nagrywania. Wystarczy umieścić ikonę w docku i na nią kliknąć, a program od razu zacznie rejestrować dźwięk, natomiast po ponownym kliknięciu w ikonę nagrywanie zostanie zatrzymane.

Interfejs programu jest bardzo prosty. Główne okienko to lista zapisanych wcześniej dźwięków oraz przyciski do rozpoczynania i kończenia nagrywania. W preferencjach można ustawić, aby ikona widoczna była na pasku menu, zdefiniować skróty klawiszowe, wybrać źródło dźwięku, format i jakość zapisywanych plików, a także ich lokalizację. Obsługiwane formaty zapisu to mp3, aac oraz wav.

Co prawda w systemie OS X w standardzie jest możliwość rejestracji dźwięku za pomocą QuickTime, jednak iScream to program, który znacznie upraszcza i przyspiesza tę operację, a także oferuje więcej ustawień. Jeśli często nagrywamy dźwięk, to warto się nim zainteresować. Aplikacja dostępna jest bezpłatnie w pełnej wersji.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!