reklama

iSynth - przeglądarka PhotoSynth na iPhona i iPoda

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Użytkownicy urządzeń przenośnych Apple mogą przeglądać galerie PhotoSynth dzięki nowej aplikacji iSynth stworzonej przez byłego praktykanta w firmie Microsoft.

iSynth, który pojawił się wczoraj w iTunes App Store przeznaczony jest dla telefonów iPhone i odtwarzaczy iPod. Pozwala wyświetlać prace (synthy) wykonane w webowym programie PhotoSynth Microsoftu tworzącym wirtualne trójwymiarowe sceny i obiekty na podstawie tradycyjnych fotografii. iSynth obsługuje przeglądanie synthów według kategorii i wyszukiwanie po słówach kluczowych. Wszystko działa tak, jak na komputerze - nawet chmura punktowa. Jest to jednak wyłącznie przeglądarka, nie można więc tworzyć nowych synthów bezpośredio z iPhona.

iSynth został stworzony przez Grega Pascale'a za przyzwoleniem Microsoftu. Greg pracował latem 2008 roku w zespole Photosynth w ramach praktyk studenckich, teraz postanowił już samodzielnie opracować przeglądarkę na urządzenia przenośne Apple. Trzeba zatem podkreslić, że projekt nie jest wspierany ani rozwijany przez Microsoft, ewentualne pytania dotyczące iSynth należy kierować bezpośredno do twórcy i innych użytkowników za pośrednictwem witryny GetSatisfaction.

Warto wspomnieć, że zbliżoną, choć uboższą funkcjonalność dla użytkowników iPhonów oferuje także przeglądarka SeaDragon Mobile wydana przez Microsoft w grudniu ubiegłego roku.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama