r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

iTALC 3.0.3

Strona główna Windows Edukacja i nauka Programy dla szkół i nauczycieli
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

iTALC (skrót od: intelligently Teaching And Learning with Computer) to bezpłatne narzędzie do zdalnego sterowania i zarządzania komputerami, stworzone z myślą o szkolnych pracowniach komputerowych. Daje ono nauczycielowi możliwość sprawowania kompleksowej kontroli nad stacjami roboczymi z systemem Windows i Linux.

Program napisany został w języku C++ z wykorzystaniem biblioteki Qt. Wszelakie dostępne funkcje realizowane są przy użyciu protokołu RFB z wykorzystaniem połączenia TCP. iTALC w większości przypadków używany jest do kontroli komputerów znajdujących się w obrębie sieci lokalnej, np. pracowni szkolnej, jednak daje on również możliwość połączenia z komputerem ucznia w domu - w tym celu wykorzystywane jest połączenie z siecią VPN. Narzędzie dobrze sprawdza się w przypadku pracy w środowiskach mieszanych, zawierających stacje robocze z systemami Windows i Linux.

iTALC pozwala na zdalne realizowanie takich operacji jak podgląd aktywności użytkowników na stacjach klienckich, zdalna pomoc i rozwiązywanie występujących problemów, wykonywanie zrzutów ekranu, wyświetlanie na komputerach uczniów zawartości ekranu nauczyciela, blokowanie wybranych komputerów, wysyłanie wiadomości tekstowych, zdalne wyłączanie i włączanie stanowisk oraz wykonywanie dowolnych operacji lub skryptów.

Na uwagę zasługuje wsparcie ze strony narzędzia dla procesorów wielordzeniowych. Zaletą jest także zastosowanie w programie skutecznych algorytmów kompresji, pozwalających na płynną pracę nawet w przypadku połączeń z odległymi komputerami, nie dysponującymi szybkim łączem internetowym.

Uwaga!

  • Kreator instalacji proponuje instalację dodatkowego paska narzędzi oraz podmianę strony startowej i domyślnej wyszukiwarki w przeglądarce internetowej. Odznaczenie odpowiednich opcji pozwala jednak uniknąć instalacji wspomnianych komponentów.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Shaki81 MODERATOR BLOGA  38 #7 05.08.2016 21:59

@Piotrg (niezalogowany): Oczywiście, działa na serwerowych wersjach bez problemu.

  #6 13.02.2015 15:56

Czy to zadziała na windows serwer 2012?

  #5 21.01.2015 22:30

@maccel (niezalogowany): Tak już jest :( Niestety...

  #4 05.07.2013 22:37

Program w porządku, działa, ale dziwna jest ta jego konfiguracja.
Nadal nie wiem, jak ustawić, żeby inny użytkownik komputera-master mógł łączyć się z klientami. Domyślnie idzie tylko tak, jeśli jest użytkownik np. admin - na kliencie i serwerze z takim samym hasłem to działa, jak na serwerze łączyć się chcę z innego konta, to już nie idzie.
Może ktoś pomóc?

  #3 01.06.2012 22:18

Fajny, tylko u mnie znika pasek zadań windows na stacjach z xp po zastosowaniu blokady stacji lub demo.

  #2 02.03.2012 19:01
  #1 23.02.2012 15:06

Może ktoś opisze jak go odpalić w szkolnych sieciach z sbs-em pod vistą - byłby ciekawy, w sieci nie ma nic po polsku a to kłopot

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.