iTorba Apple: ładniejsza, wytrzymalsza i bardziej ekologiczna niż zwykłe torby

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Nabywcy nowego wynalazku Apple będą robić furorę, gdziekolwiek z nim nie pójdą. Wydaje się to śmieszne i trywialne, ale czy potraficie zrobić dobrą papierową torbę? Firma z Cupertino stwierdziła, że zwykłe papierowe torby wykonane z surowców z recyklingu są mało wytrzymałe, a wybielanie ich prowadzi do dalszego osłabienia ze względu na konieczną ilość użytego wybielacza. Czas na torbę niezwykłą. Do amerykańskiego urzędu patentowego wpłynął wniosek dotyczący torby zrobionej z białego papieru.

Za tym innowacyjnym projektem stoją pracownicy Apple, Michael Korinek, Eugene Whang i Benjamin Shaffer. Opisali oni specjalną, wzmacnianą torbę z wybielanego papieru siarczanowego, wykonaną przynajmniej w 60% z materiałów recycklingowych. Liczne specjalne wzmocnienia sprawiają, że torba będzie znacznie lepsza, niż produkty konkurencji, a zarazem wygodniejsza i ładniejsza, bo lśniąca bielą.

Zakładki z papieru, forma mocowania uchwytów, wzmocnienia dna – to wszystko zostało dokładnie opisane, tak że nikt nie powinien mieć wątpliwości co do rewolucyjności pomysłu z firmy, która potrafiła opatentować zaokrąglone narożniki, przeciąganie palcem po ekranie czy zdalne wyłączanie telefonów w kinach. Torba niewątpliwie znajdzie zastosowanie w iSklepach, tak by osoby wychodzące z nowym komputerem Makiem czy smartfonem iPhonem wyglądały bardziej spektakularnie, niż masy kupujące zwykłe pecety czy telefony z Androidem.

Pozostaje jedynie czekać na przyznanie patentu, na następnie na pozew prawników Apple’a, gdy zauważą papierowe torby podobne do tej, która jest własnością intelektualną firmy. Nie ma bowiem co liczyć na to, że Cupertino postawi na jakiś przystępny program licencjonowania , dzięki któremu inni mogliby tworzyć klony iTorby.

© dobreprogramy