iTunes 7.5 i QuickTime 7.3 już dostępne

Strona główna Aktualności

O autorze

Od dziś do pobrania dostępne są iTunes 7.5 dla Windows i Mac OS X 10.3.9 i późniejszych oraz QuickTime 7.3 dla Windows i Mac OS X 10.3, 10.4 i 10.5. Nowe wersje obu aplikacji na pierwszy rzut oka nie różnią się od poprzedników. Poprawki dotyczą głównie bezpieczeństwa, wydajności oraz obsługi odtwarzaczy iPod i iPhone.

Najważniejsze zmiany w iTunes 7.5 to poprawiona wydajność i stabilność programu, poprawa kontroli pojawiania się duplikatów w bibliotece, a także możliwość aktywacji iPhone gdziekolwiek na świecie (ma to związek z nadchodzącą premierą iPhone na rynku brytyjskim a następnie niemieckim i francuskim).

Nowy QuickTime 7.3 przynosi ważne poprawki w zakresie bezpieczeństwa. Poprzednia wersja w pewnych warunkach zezwalała na nieautoryzowane wykonanie fragmentów kodu, co stwarzało możliwość ataku poprzez umieszczenie szkodliwego kodu w pliku przeznaczonym do odtwarzania. Inne poprawki to kompatybilność z iTunes 7.5, poprawa wsparcia dla JavaScript we wtyczce do przeglądarek, usprawnienie mechanizmu tworzenia multimediów przeznaczonych do publikacji na www (web-content) kompatybilnych z iPhone.

Nowe wersje obu programów dla Windows można pobrać z vortalu, znajdują się w dziale Odtwarzacze plików audio i video.

© dobreprogramy

Komentarze