r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

iTunes Match cenzuruje piosenki

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Firma Apple znana jest z cenzury różnych materiałów — a to usunie z App Store aplikację z tekstami piosenek Nine Inch Nails, a to nie zatwierdzi aplikacji pozwalającej czytać „nieprzyzwoite” komiksy na iPadzie, a nawet zagwiazdkuje brzydkie słowo w klasyce amerykańskiej literatury — „Moby Dick”. Do kolekcji materiałów dołączyły rapowe piosenki.

Wszystko dzieje się za pośrednictwem iTunes Match — usługi w chmurze, która pozwala na przesłanie kolekcji utworów z odtwarzacza iTunes i, jeśli to możliwe, zamienia już posiadane utwory na pliki nagrane w lepszej jakości ze sklepu iTunes Store. Muzykę po dodaniu można odsłuchiwać bezpośrednio z chmury. Brzmi dobrze, ale w praktyce daje to firmie Apple możliwość podmieniania utworów, czego doświadczyli na fani takich wykonawców, jak Jay-Z, Ice Cube i Kayne West. Cult of Mac informuje, że nawet jeśli na dysku użytkownika znajduje się niecenzuralna wersja utworu, z chmury będzie mógł słuchać tylko wersji „czystej”. Wersja bez brzydkich słów to najczęściej wersja przygotowana do emisji w radiu, która różni się od płytowego nagrania i nierzadko jest krótsza. Na razie znaleziono 4 utwory, które zostały podmienione wszystkim użytkownikom.

Co ciekawe, algorytm podmieniania utworów pozostawia nietknięte na przykład piosenki Marilyna Mansona. Według 9to5 Mac Apple pracuje nad rozwiązaniem problemu i nie ma na razie przygotowanego rozwiązania tymczasowego. Trzeba się więc przemęczyć z łagodnymi tekstami jeszcze jakiś czas.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.