r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

iTunes – w Europie też dobrze

Strona główna Aktualności

W ciągu pierwszego tygodnia działalności, europejski oddział internetowego sklepu muzycznego Apple iTunes sprzedał już 800 tys. plików. Aż 450 tys. piosenek kupili Brytyjczycy, resztę - Niemcy i Francuzi.

Tak wysoka sprzedaż oznacza, że iTunes natychmiast po debiucie na rynku europejskim stało się na naszym kontynencie najpopularniejszym sklepem tego typu, sprzedając w ciągu tygodnia aż 16-krotnie więcej utworów niż konkurencyjna usługa OD2. Do tego wyniku zapewne przyczyniły się umowy o wyłącznej dystrybucji wybranych utworów takich wykonawców jak Pixies, Anastacia, Alicia Keyes czy Herbert Gronemeyer, którzy znaleźli się w czołówce najlepiej sprzedających się piosenek iTunes.

Wszystko wskazuje na to, że iTunes jest na najlepszej drodze do powtórzenia w Europie swojego sukcesu z USA, gdzie od kwietnia 2003 Apple sprzedało blisko 85 mln utworów. Swój europejski serwis uruchomił niedawno także Napster, o czym pisaliśmy w połowie maja.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.