iTunes 8.1 wydany

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Apple wydała najnowszą wersję swojego odtwarzacza multimedialnego iTunes, oznaczoną 8.1.

Głównymi nowościami w tej odsłonie jest wsparcie dla zaprezentowanej wczoraj nowej generacji iPodów Shuffle, obsługa filmów i seriali telewizyjnych przez Genius oraz iTunes DJ. Poza tym nowy odtwarzacz jest szybszy, lepiej radzi sobie z dużymi bibliotekami i importuje muzykę z płyt CD do formatu iTunes Plus (czyli 256 kbps AAC).

Genius to system rekomendacji wprowadzony do iTunes w wersji 8 programu we wrześniu 2008 roku, sprzężony ze sklepem iTunes Store. Dzięki niemu możliwe jest stworzenie playlisty zawierającej podobne utwory z naszej biblioteki oraz pobranie informacji o podobnych utworach i sugerowanych wykonawcach. Najnowsza wersja iTunes pozwala na zbieranie informacji o podobnych filmach i serialach na tej samej zasadzie, dzięki czemu po wybraniu filmu z biblioteki pasek Genius zaproponuje media z iTunes Store, które mogą się użytkownikowi spodobać.

Składanka na zabawę (Party Shuffle) została zastąpiona przez iTunes DJ. Na podstawie podanej playlisty DJ stworzy niekończącą się składankę, którą można w każdej chwili modyfikować, podobnie jak w przypadku Party Shuffle. Składanką stworzoną przez iTunes DJ można jednak zarządzać za pomocą iPoda Touch lub iPhone. Dzięki temu w czasie przyjęcia uczestnicy posiadający te urządzenia mogą oglądać i zmieniać listę utworów a nawet głosować na utwory, które chcieliby usłyszeć. Oczywiście dostęp do programu można zabezpieczyć hasłem lub wyłączyć.

iTunes 8.1 dla systemu Windows znajduje się w naszym vortalu w dziale PROGRAMY -> Multimedia -> Odtwarzacze plików Audio i Wideo. Wersję dla Mac OS X można pobrać ze strony producenta lub poprzez Uaktualnienia programów.

Wydaniu iTunes 8.1 towarzyszy aktualizacja Front Row, centrum multimedialnego dla Mac OS X, zapewniająca kompatybilność z nową wersją odtwarzacza oraz aktualizacja programu Remote, dzięki któremu można sterować iTunes lub AppleTV za pomocą iPhone.

© dobreprogramy