iTunes znów wywołuje krytyczny błąd Visty

Strona główna Aktualności

O autorze

Od wtorku firma Apple otrzymała kilkaset zgłoszeń błędów od użytkowników, którzy zainstalowali najnowszą wersję iTunes na systemie Windows Vista. Problem dotyczy właścicieli różnych odtwarzaczy przenośnych iPod oraz telefonów iPhone.

Od momentu zainstalowania iTunes w wersji 8 podłączenie iPoda lub iPhone do komputera z zainstalowanym systemem Windows Vista, tak 32- jak i 64-bitowym, wywołuje krytyczny błąd systemu. Według doniesień użytkowników błąd wywołuje plik usbaapl64.sys bądź usbaapl.sys, czyli sterownik niezbędny do komunikacji z wymienionymi urządzeniami. Niebieski ekran pojawia się nawet wtedy, kiedy urządzenie jest podłączone do komputera w czasie uruchamiania systemu operacyjnego. Podobnych problemów doświadczyli niedawno właściciele iPhone lub iPod Touch z oprogramowaniem 2.0. iTunes, wtedy w wersji 7.7, przy próbie podłączenia urządzenia do 64-bitowego systemu Windows Vista również wywoływał błąd krytyczny.

Specjaliści z Apple proponowali użytkownikom różne metody rozwiązania problemu, włącznie z odłączeniem i odinstalowaniem sterowników do wszystkich innych urządzeń USB (drukarek, myszek, nawet klawiatur), jednak jak dotąd żadna nie odniosła spodziewanego efektu. Niestety, na chwilę obecną, brak oficjalnego komentarza producenta iTunes na temat błędu.

© dobreprogramy