r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

iWork 9.0.4 z eksportem do formatu ePub

Strona główna Aktualności

Apple wydało aktualizację swojego pakietu biurowego iWork. W wersji 9.0.4 znajdziemy między innymi długo wyczekiwaną funkcję eksportu dokumentów stworzonych w Pages do formatu ePub.

ePub to oparty na języku XML otwarty standard służący do publikowania elektronicznych książek. Użytkownicy urządzeń Apple mają podstawy, aby interesować się nim szczególnie - ten właśnie format jest obsługiwany przez smartfony iPhone i tablety iPad. Możliwość eksportu dowolnego dokumentu z edytora tekstu Pages do ePub otwiera więc całkiem spore możliwości - na iPadzie po wcześniejszym przygotowaniu w wygodny sposób można czytać dowolne, także samodzielnie stworzone teksty. Apple przygotował specjalną stronę pomocy, na której opisuje krok po kroku tworzenie dokumentu w Pages i jego eksport do formatu ePub. Zamieszczono tam również przykładowy dokument, który jest już poprawnie sformatowany i przygotowany do eksportu. Można go użyć jako szablonu lub jedynie przenieść style paragrafów do własnego dokumentu.

iWork 9.0.4 można pobrać z naszego vortalu z działu PROGRAMY -> Biuro -> Pakiety biurowe.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.