r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

iWork for iPad już nie tylko dla iPada

Strona główna Aktualności

Wydana została kolejna wersja pakietu biurowego firmy Apple dla iPada — iWork for iPad. Niewielu spodziewało się, że kolejne wydanie pakietu przeznaczone będzie dla szerszej gamy urządzeń mobilnych. Zaskoczeniem jest również data premiery — tydzień przed WWDC. Najwyraźniej w prezentacji Steve'a Jobsa zaplanowanej na 6 czerwca zabrakło już miejsca na pakiet biurowy. Wydany wczoraj zestaw aplikacji składa się z programów: Pages (edytor tekstu), Numbers (arkusz kalkulacyjny) i Keynote (program do tworzenia i wyświetlania prezentacji). Te same aplikacje będzie można uruchamiać na iPadach, iPodach Touch trzeciej i czwartej generacji, oraz na iPhone'ach 3GS i 4. Wszystkie aplikacje będą interpretować gesty wielodotykowe i, zdaniem dyrektora do spraw marketingu firmy Apple — Philipa Schillera — będą doskonale wyglądać na wyświetlaczach Retina, w które wyposażone są iPhone'y i iPody Touch. Wszystkie aplikacje będą otwierać dokumenty zapisane w iWork na Mac OS X oraz w pakiecie Microsoft Office (poza OneNote), a także drukować je z użyciem AirPrint. Oczywiście z każdego z wymienionych urządzeń prezentacje w wysokiej rozdzielczości można wyświetlać na ekranie lub rzutniku podłączonym przez HDMI. Przeglądarka dokumentów w każdym z nich została przygotowana specjalnie dla urządzeń z ekranem dotykowym. Ciekawym rozwiązaniem, przygotowanym specjalnie dla małych ekranów, jest Smart Zoom — w czasie edycji dokument zostaje automatycznie zbliżony do miejsca, w którym znajduje się kursor. Po zakończeniu edycji program wraca do widoku całej strony dokumentu.

Każdą aplikację można już kupić w App Store za 9.99 dolara lub 7.99 euro, a posiadacze pakietu iWork dla iPada mogą je pobrać za darmo. Przy okazji warto wspomnieć, że również dziś wydana została poprawka bezpieczeństwa dla systemu Mac OS X 10.6.7, która zgodnie z zapowiedzią usuwa MACDefendera.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.