iWork w przeglądarce już niebawem

Strona główna Aktualności

O autorze

Od momentu udostępnienia przez Apple w serwisie Mobile Me (wcześniej dotmac) opartych o SproutCore webowych wersji Mail oraz Address Book, coraz więcej mówi się o stworzeniu kompletnej platformy do pracy zbudowanej z aplikacji działających w przeglądarce. Kolejnym krokiem w tym kierunku ma być nowa wersja pakietu biurowego iWork.

Wydanie takiej wersji pakietu nie jest zaskoczeniem, wszak Google, Microsoft czy Zoho rozwijają webowe aplikacje biurowe już od dawna. Jednak w przypadku iWork wiele istotnych pytań pozostaje bez odpowiedzi. Na przykład, czy pakiet będzie wydany również jako aplikacja dla Mac OS X? A może Apple udostępni wersję opartą o funkcjonalności Safari do pracy bez połączenia z internetem? Czy wersja webowa będzie dostępna dla wszystkich, czy tylko dla posiadaczy subskrypcji na Mobile Me? Czy nowy iWork będzie działać na iPhone/iPod Touch? Które programy będą następne?

Najprawdopodobniej dowiemy się wszystkiego na nadchodzącej konferencji Macworld Expo między 5 a 9 stycznia tego roku. Na razie wiadomo, że kolejnym krokiem po iWork będzie iMovie. iMovie to pogram z pakietu iLife, który służy do katalogowania, montażu i obróbki własnych filmów, i który w wersji webowej prawdopodobnie stanie się częścią Mobile Me.

© dobreprogramy