inSSIDer inSSIDer 5.4.0

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia sieciowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

inSSIDer to niewielki i prosty w obsłudze program do skanowania pasma radiowego wykorzystywanego przez sieci bezprzewodowe (Wi-Fi).

Główną motywacją autorów programu był fakt, że popularny wśród sieciowców skaner NetStumbler nie funkcjonuje już prawidłowo na nowszych systemach Windows Vista i Windows 7 oraz na 64-bitowej wersji Windows XP. inSSIDer kreowany jest więc na następcę NetStumblera.

inSSIDer skanuje pasmo 2,4 GHz i 5 GHz wykorzystując natywne API systemu i wyświetla znalezione sieci wraz z ich podstawowymi danymi takimi jak SSID, adres MAC punktu dostępu, kanał, siła sygnału, RSSI, prędkość oraz rodzaj zabezpieczeń. Dane te mogą być użyteczne na przykład podczas ustalania najlepszego kanału dla nowej sieci bezprzewodowej lub badania przyczyny zakłóceń. Program współpracuje z większością odbiorników GPS, a znalezione sieci można później wyeksportować w formacie NS1 (używanym przez NetStumbler) oraz KML (używanym przez Google Earth).

Uwaga!

  • Program nie jest obecnie udostępniany w wersji testowej. Aby uruchomić narzędzie po instalacji należy podać zakupiony wcześniej klucz licencyjny.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

lekki, szybko się włącza, pozwala sprawdzić, które pasmo na WiFi jest najlepsze, porady wewnątrz aplikacji jak poprawić działanie wifi
tylko 5 dni trial, wymaga instalacji (brak portable w oficjalnej dystrybucji)
ocena użytkownika
15.12.2014 19:45 • Recenzja do wersji 3.1.1.6

Świetny program, dzięki któremu możemy zobaczyć to czego nie widać gołym okiem - ilość sieci wifi, które wpływają negatywnie na
działanie naszej sieci bezprzewodowej.
Dzięki inSSIDer Office możemy szybko wyjaśnić to dlaczego pomimo tego, że w/g testerów łącza mamy wszystko ok a w
praktyce jednak sieć działa wolno - prawdopobnie to właśnie zapchany kanał WiFi jest tego przyczyną
Program doradzi nam, na jaki kanał przestawić WiFi by nie spowalniały nas inne sieci należące np. do sąsiadów.

Program polecam przede wszystkim mieszkającym w blokach gdzie natężenie sieci jest często bardzo duże a większość osób dobór
kanału pozostawia na automatyczny - a, że większość routerów ustawia podobne pasma efekt można łatwo przewidzieć -
kiepsko działające WiFi....

Jedyną wady to tylko 5 dniowy okres testowy - 30 dni by się przydało oraz konieczność instalacji

prosty w obsłudze, skuteczny, bezpłatny
brak
ocena użytkownika
26.08.2010 13:10 • Recenzja do wersji 1.2.8.0331

Rosnąca ilość sieci bezprzewodowych powoduje znaczny wzrost zakłóceń co szczególnie odczuwalne jest na gęsto zaludnionych osiedlach. Często mamy do czynienia z sytuacją, że wiele sieci działa nam tym samym, zdefiniowanym fabrycznie kanale co jeszcze bardziej zwiększa wzrost zakłóceń i powoduje obniżenie przepustowości.

W tej sytuacji pomocny może być właśnie inSSIDer. Program przeskanuje pasmo radiowe i pokaże nam na jakie kanały wykorzystują sieci z najbliższego otoczenia, jaka jest moc ich sygnału oraz szereg innych informacji. Wszystko podane jest w bardzo czytelny sposób dzięki czemu nie dysponując żadną wiedzą łatwo ustalimy które kanały są wolne i jaki z nich wybrać w swoim Access Pointcie.

Krótko mówiąc: prosty ale bardzo pomocny!